A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Ane Man


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

See Also

Nexhat Osmani

Song from the album:

"Moj Kosove T'lumte Na Per Ty"


Moj kosove ty ta lumsha syrin
Nuk guxon kush me te preke kufirin
Nuk guxon kush me te prek ne tela
Prek shqiponjen o me dy krena
Prek shqiponjen o me dy krena.

Ane e mbane po ushton jehona
Rrofsh Kosove o sa malet tona
Ane e mbane po ushton jehona
Rrofsh Kosove o sa malet tona.

Qe nga jugu e ne maje te veriut
Projne kufijte e bijte te Skenderit
I mbron puna vete mohuese
Vec me ba o Kosoven nuse
Vec me ba o Kosoven nuse.

Ane e mbane po ushton jehona
Rrofsh Kosove o sa malet tona
Ane e mbane po ushton jehona
Rrofsh Kosove o sa malet tona.

Moj Kosove moj rreze dielli
Je si lule trandofili
Rrojet e tua e kan mbuluar token
Bash si lulet o ne gjithe boten
Bash si lulet o ne gjithe boten.

Ane e mban po ushton jehona
Rrofsh kosove o sa malet tona
Ane e mbane po ushton jehona
Eej rrofsh Kosove osa malet tona


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018