A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Remzije Strumcaku - Shprehu


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/03/2017

2017-03-03T17:00:06

Lyrics:

Arsim Bunjaku

Arrangement:

Nexhat Mujovi (Wirusi)It's a long time that we try finding the lyrics to "Shprehu" sung by Remzije Strumcaku.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Remzije Strumcaku attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Rameka - Shprehu

Deri sa une tjem gjall
Sfidat me sharr un perball
Dita ka ardh un me kall
Dita ka ardh un mu ngjall

Foli tverten jo prall
Mduket mu popull budall
Reperat ma fallco dhe delet ju sillen verdall
Reperat ma fallco dhe delet ju sillen verdall

Ja se ku kemi shok ardh
As qe ja vleni m'ju sha
Nuk asht se si duken mu pa
Shiten por sjan asigja

Sfidat qe kam nket dynjah
Nese e ndjeku e nxah
Sdi di a kuptoni ju gja
Qellimi fitimi ktu pra

E nese sme doni shok thoni ça tdoni se stilin e njejt kam me ba
Shum ma real se idollin qe ndjek dhe di qe ty djeg shok kjo gja

Emrin me nder un e laj
Repin e shtrylli e thaj
Fleten ngjyrosi e qaj
Peshen mbi shpatull e maj
Peshen mbi shpatull e maj

Doni dicka ma detaj?
Reperat I korri si ju. "Autokombanj"
Veprat qe I bani ju ktu, Marre deri rraj/ rreni deri nrraj/ fallco deri nrraj/

Shitesh per mal ta baj fush un' e din
Vargjet dej ngush une tmush e n'trishtim
hapi sinjalin, parakalim
Me korr e me ça shoku kam obligim

Ky fakt jo trillim edhe pak merr msim
Ky repi real edhe tujat vajtim
Mendon se ke mrri une tshoh si deshtim/

lajmroj ata gjin...

Nuk ndjeku un turmen
Vetem baj udhen
Ska ktu reklama shikoma mu punen
T'tham gati per tdielen e baj gati un tshtunen

Bi un Breshri me kto rreshta
Bini si gjethet te vjeshta
Shitesh si king o sa qesha
lvizjen I ke si princesha
Bana ça deshta
Zbana ça zdeshta
Krejt paret n'tesha
luksi me luksin shton pesha

Loja pa mu asht si puna pa mjeshtra
Thehet ktu heshtja
T'ik krejt buzqeshja

Cdo biti I baj un makaber
Tdobtit perjasht tfortit nskuader
Nese ktu repi sesht sade
Shoku ktu. ska ktu me hater
Fallcot mbi çader

ref:
yeah.. shprehi tverteten
e di qe ju djeg po plasi mu teper 2x
yeah.. shprehi tverteten
Loja pa pu si puna pa mjeshter 2x

Linda Shabani - Shprehu

o sa mir e sa knaqsi te jetojm ne shekull te ri mos peshperit ne vesht e mi e mi shpre ndjenjat ne sy me sy shperhu djalo shperhu me i lir kur pom me thu loqk e zemre po ndihem shum mir me gjallrojn buz e tya sa shum o shprit buz i dua si ti per mu nuk ka askund tmirat sod nuk paskan fund shperhu djalo shperhu ma i lir kur po me thu loqk e zemre po ndihem shum mir
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018