A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Revolt Klan

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  26
BIOGRAFIA: Revolt Klan is a popular group/singers of Pop music. ENGLISH: Revolt klan is one of the most popular groups in Albania. Revolt Klan are : Bruno Pollogati and Febi Shkurti They had their first appearance in Top-Fest 2 in the year 2006 where their song was listed in the 10 most voted songs of this festival. After a short time Revolt Klan produced their first Video which was a successful collaboration with MAX Production. The song titled ‘Fjale nga Zemra‘ was presented in the famous show Lienea Blu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Bruno Pollogati

(Current member)

Febi Shkurti

(Current member)

Facebook

Profile

Official

Webiste

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

With Me
Xhane
Fjale Nga Zemra
Won't Surrender
Shtojzovalle
On Fire
Akoma
Dashurinë S'e Gjejmë Dot
Jemi, S'jemi
Adesso Balla


Translations (1)


Related Artists:

Alternative

Plisat

Alar Band

Spirit Voice

Marigona

Dreams

Natyral

Grupi Polifonik I Bençes

Grupi Fama

Oki Dhe Vizioni


Tags: Revolt Klan, Revolt Clan, Febì Shkurtì, Bruno Pollogati

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018