A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rita Ora

Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Origin: Prishtine    Residence:        Age: 26   Zodiac sign: Shigjetari  
Rita Ora is a very famous singer in rhythmic music. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoj nga nje mosh shume te re dhe ne moshen 14 vjeqare, ajo e filloi ta marre ate seriozisht. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne...

>> Full biography >>


  • Find Rita Ora on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  772

O.R.A. (2012)


» Add A Song »


Lonely Together
Anywhere
Your Song
Where's Your Love
Body On Me
Do They Know It's Christmas? 2014
New York Raining
Radioactive
Torn Apart
Hot Right Now

Translations (8)


Rita Ora in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017