A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rita Ora

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  831
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Rita Ora is a very famous singer of Pop & R&B music. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur v...

>> Full biography >>


Twitter

Account

Official

Webiste

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Youtube

Channel

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts

O.R.A. (2012)


» Add A Song »

Shine Your Light
For You
Lonely Together
Anywhere
Your Song
Black Widow
Body On Me
I Will Never Let You Down
Radioactive
Coming Home


Translations (9)


Also Check:

Kida

Nora Istrefi

Aida Doçi

Adelina Berisha

Adelina Ismaili

Shyhrete Behluli

Era Istrefi

Arta Bajrami

Genta Ismajli

Filloreta Raçi (Fifi)


Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Rita Ora in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018