A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rovena Stefa

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  98
  • Origin:
  • Fier 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Rovena Stefa is a popular singer and songwriter of Pop music. Ne moshen 5-vjecare debuton per here te pare ne nje konkurs kombetar te fjales artistike, ku vleresohet me cmimin e pare. Shkollen e mesme te gjuheve te huaja ne profilin "frengjisht", e kreu ne Elbasan. Kur ishte vetem 16 vjec, ajo paraqitet ne nje koncert pervjetor te shkolles "Luigj Gurakuqi". ketu ajo kendon per here te pare ne publik (kenge te idhullit te saj, Mariah Carey "Without you"). Aktivizohet ne teatrin "Skampa" te Elbasanit ne te gj...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Irva Stefa

(Her sister)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Boll Me Lojna (2014)

Gëzimi I Dasmave (2012)

Degjo Rovin (2011)

Lum, Lum (2008)

Llokum (2006)

Dasma (2005)

Paraja (2003)

Bie Debore (2002)

Ti Vetem Ti (2002)


» Add A Song »

Per Nje Kafe
Dasma
Burr Te Martuar Dashurova
Vete Me The Te Dua
Rrofte Shqipja Dhe Vatani
Thirrem
Me Kapele Karocieri
Unaza
Mallkuar
Hej Hej


Translations (1)


Related Artists:

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Zhaku

Hueyda El Sayed

Jeta Faqolli

Juliana Pasha

Eltina Minarolli

Elia Zaharia

Ingrit Gjoni

Inis Gjoni

Jonida Maliqi


Tags: Rovena Stefa

Rovena Stefa in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018