Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
EASY LISTENING

:: This Week's Most Wanted Artists

Sabriu ka marrë epitetin e këngëtarit “avangardë” kosovarë, sepse qysh herët dëgjojë Beatles, Toto Kotunjo, Adriano Celentano nga të cilët u frymëzua,...

Read more

Vaçe Zela, artiste e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste. U zbulua rastësisht në moshë të re në Lushnjë. K...

Read more

Inva Mula (edhe Inva Mula-Çako) është një këngëtare soprano shqiptare. Ajo vjen nga një familje artistësh. I ati saj, Avni Mula, është një nga kompozi...

Read more

Eranda eshte motra e kengetares Irma Libohova. Eranda ka filluar te kendoje qe nga mosha 14 vjeçare dhe ka nje karriere prej 20 e ca vitesh ne muzike....

Read more

Kantautori ndërroi jetë më moshën 67-vjeçare. Ai u shtrua në spitalin "Nënë Tereza" disa ditë më parë në gjendje të rëndë pas një hemoragjie cerebrale...

Read more

Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavaje dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të kënd...

Read more

Ema Qazimi është këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ema Qazimi me këndim filloi të merret në moshë të re. Rreth viteve '60 të shekullit të kaluar, ...

Read more

Frederik Ndoci u diplomua në 1977, në shkollën e mesme artistike "Prekë Jakova", për instrumentin Oboe. Gjithashtu zotëron edhe instrumenta të tjerë :...

Read more

Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shq...

Read more

Elina Duni është vajza e shkrimtares Besa Myftiu dhe e regjizorit Spiro Duni. Elina ngjitet për herë të parë në skenë në moshën pesë vjeçare, dhe fill...

Read more

Eshte nje nga kengetaret me te mira shqiptare e cila ka pasur mjaft sukses. Ajo ka nxjerre mjaf kenge, albume dhe videoklipe mjaft te pelqyera. Ajo es...

Read more

Irma Libohova, këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tj...

Read more

DISA NGA TITUJT E FITUAR SI KOMPOZITOR : - Naim Frashëri kl.I-rë 1979 -Artist i merituar 1982 – 2007 Fitues i çmimeve të para në ...

Read more

Joe Artid Fejzo graduated from the Academy of Fine Arts of Tirana, Albania, after 16 years of studying piano. In 1988 he was hired by the Opera The...

Read more

Tenori legjendar, Gaqo Çako, artist i popullit, i rreshtuar ne emrat e medhenj te Panteonit te muzikes shqiptare si Ramiz Kovaci, Mentor Xhemali etj e...

Read more

Ermira Babaliu ka lindur dhe është rritur në Pogradec. Shkollën e mesme të përgjithshme e kreu në Pogradec. Gjatë viteve të shkollës angazhohet në gru...

Read more

Anita Take është ngjitur në skenë para 50-vjetësh, por akoma vazhdon të kujtohet me nostalgji nga të gjithë ata që e kanë njohur atë. Ajo akoma ka mbe...

Read more

Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar në këto filma: Telefoni i...

Read more

Zeliha Sina është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ka interpretuar në filmin shqiptar "Edhe ashtu, edhe kështu" (1989)...

Read more

Gazmend Pallaska ka qenë njëri ndër këngëtarët më të njohur shqiptarë në Jugosllavinë e dikurshme. Tani vepron si avokat në Prishtinë. Gazmend Pallas...

Read more

:: TOP 100

» Full charts »


:: World Hits PREMIERE

Paul Heaton & Jacqui Abbott - I Gotta Praise
Antonio Faraò - Europe
PJ Harvey & Ramy Essam - The Camp
Taj Mahal & Keb' Mo' - She Knows How To Rock Me
Richard Dawson - Weaver
Todd Rundgren - Tin Foil Hat
Bantunani - Family Tree
Lee Baxter - Fire
Peter Perrett - An Epic Story
Elton John - Tiny Dancer 2k17

:: Updates


:: PhotoGallery
lyrics.al © 2007 - 2017