SHARE:
  Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
ALBANIAN ROCK

:: This Week's Most Wanted

Shkumbin Ismaili is singer from Tetova who sings the most qualitative rock in his unique style , its a rock formula combined perfectly with some tradi...
Read more
Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bu...
Read more
Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca n...
Read more
Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore te...
Read more
Valon Shehu eshte kengetare i ri nga Gjakova i cili eshte aktive ne clube te ndryshme me muzike live jo vetem ne qytetin e tij te lindjes por edhe me ...
Read more
Bojken Lako merret me muzike qe ne moshe te re dhe eshte shume i njohur ne mbare trevat shqiptare. Ai shquhet per performancat e tij live, ne mbare tr...
Read more
Shkollen fillore dhe te mesme e kreu ne Prizren ndersa studimet ne drejtimin e juridikut i kreu ne Prishtine. Tani punon ne komune si jurist dhe si pr...
Read more
Si ç`do fëmij ashtu edhe Naseri ne moshen shum te re filloi te kerkoj veten permes lloj -lloj sporti dhe aktiviteti tjeter si karate, futbpll, labor f...
Read more
Nisi te kendonte qe ne moshen 6-vjecare. U njoh me rock-un ne moshen 10 vjecare nga nje kasete e THE DOORS qe e motra i kishte dhuruar per ditelindje ...
Read more
Eshtë një ndër këngëtarët më të mirë shqiptar. Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit n...
Read more
Ai është një nga këngëtarët e rinj më të spikatur të rrymës rrok. E, kjo jo rastësisht pasi kënga është e trashëguar në genet e tij. Madje supriza e ...
Read more
Genc Salihu filloi heret te merret me muzike, ne moshen nente vjeçare, me nje kitare klasike. Akordet e para i mesoi ne shtepi prej babes, dhe prinder...
Read more
Albina është një zë i ri i skenës shqiptare. Këngëtarja, e cila vjen nga një familje muzikantësh ka trashëguar prej tyre jo vetëm dëshirën dhe pasioni...
Read more
Ai eshte kantautor dhe ka marr pjese ne disa evente televizive. Nje nder te parat ishte festivali i 39 ne RTSH me kengen "Nese nje çast duhet te trete...
Read more
Senad Rrahmani i lindur në Kerçovë të Maqedonise, ka qënë vokalist i grupit "Artema" dhe i grupit "Uskana e Re". Me te dyja grupet ai ka levruar muzi...
Read more
Edicioni i pestë i talent show-t "The Voice", ka tashmë një fitues dhe ai është Tiri Gjoci. Tiri i cili ka qenë në skuadrën e Sidrit Bejlerit, është ...
Read more
Orges Toçe's voice is like a shovelful of gravel pickled in whiskey; his lyrics careen between cryptic sociopolitical pronouncements, back-to-the-land...
Read more
Skena e Top Fest 9 do te ndizej nga nje kenge rock-simphony e interpretuar nga nje kengetare, nje nder me te preferuarat e spektaklit "The Voice of AL...
Read more
Mentor Haziri e do këngën dhe ajo e shoqëron çdo ne moment te jetes se tij me tingujt muzikore. Ky eshte rok këngëtari Mentor Haziri qe mendon se muzi...
Read more
Ai ka ndjere edhe me pare emocionet e skenes, por pjesemarrja ne spektaklin e talenteve te reja “The Voice of Albania” do ta bente me te njohur per pu...
Read more

:: TOP 100

» Full charts »


:: World Hits PREMIERE

Wednesday 13 - What The Night Brings
Last Leaf Down - Deaf Heart
Seven Kingdoms - Neverending
Heaven Shall Burn - Corium
All Time Low - Last Young Renegade
Menzingers - After The Party
Sumerias Fain - The Owl Duke
Grand Magus - Freja's Choice
Grave Digger - Lawbreaker
King Apathy - Ghosts

:: Albanian music videos

» Full charts »

:: Updates


:: PhotoGallery
lyrics.al © 2007 - 2017