A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkodran Tolaj

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Deçan 
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 38
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shkodran Tolaj is a popular singer and songwriter of Pop, Easy Listening & Folk Traditional music. Shkodran Tolaj, në skenën e muzikësklasike është injohur si tenor i cili ka vepruar më tepër se një dekadë në Gjermani. Specializimet e fundit për vokal i ndoqi tek profesori meksikan, tenor i injohur në botë Francisko Araiza. Gjatë punës me të ka realizuar rolet e Puccinit: Rodolfo tek "La Boheme" dhe Pinkerton nga "Madam Batterfly". Ka bashkëpunuar me Filharmoninë "Orso" të Gjermanisë ku ka realizuar rolin Barin ka hy në operetën "Zigeunbaron" ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Besiana Mehmedi

(His wife)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Hape Zemren (2011)


» Add A Song »

Xhamadani I Ri
Gjaku i Kastriotit
Moshatarja
Trimat E Dukagjinit
Eja Te Lutem Eja
Hero I Zemrës Sime
Per Inatin Tim
Kërçovari
Shqipet E Uskanes


Related Artists:

Zait Aliu

Mensur Mehana

Dardan Aliu

Mili Sallauka

Toni

Mr.Safet

Bajram Dobra

Fikret Bislimi

Fatmir Hoxha

Profa


Tags: Shkodran Tolaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018