A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkodran Tolaj

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  5
  • Origin:
  • Deçan 
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shkodran Tolaj is a popular singer and songwriter of Pop & Easy Listening music. Shkodran Tolaj, në skenën e muzikësklasike është injohur si tenor i cili ka vepruar më tepër se një dekadë në Gjermani. Specializimet e fundit për vokal i ndoqi tek profesori meksikan, tenor i injohur në botë Francisko Araiza. Gjatë punës me të ka realizuar rolet e Puccinit: Rodolfo tek "La Boheme" dhe Pinkerton nga "Madam Batterfly". Ka bashkëpunuar me Filharmoninë "Orso" të Gjermanisë ku ka realizuar rolin Barin ka hy në operetën "Zigeunbaron"...

>> Full biography >>


Besiana Mehmedi

(His wife)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Also Check:

Ledri Vula

Fero

Unikkatil

Robert Berisha

Mozzik

Capital T

Sabri Fejzullahu

Gold AG

Mc Kresha

2Ton


Tags: Shkodran Tolaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018