A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkurte Fejza

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  344
  • Origin:
  • Mushtisht (Therandë) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 56
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Shkurte Fejza is a very famous singer and songwriter of Modern Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding & Kosovo's Traditional music. Mësimet e fillores i ka marrë në Mushtisht, ato të së mesmes në Therandë, kurse të lartat në Prizren dhe Prishtinë. Gjatë gjithë karrieres, Shkurtja ka realizuar me qindra bashkëpunime, dhjetra albume me kolegë dhe albume personale. Aktualisht jeton dhe vepron në Prishtinë me bashkëshortin Hajrushin, djalin dhe tre vajzat. Paraqitjet e para në skenë i ka pasur qysh si fëmijë në programet e shkollës, ku u vërejt për herë të parë talenti i saj. "Is...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Gresa Behluli

(Her daughter)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Live 2017 (2017)

Dasma Shqipe (2016)

Këndon Bilbili (2015)

Dy Kosova (2013)

Endrra Shekullore (2012)

Lulja E Kismetit (2011)

Keng Darsmash (2010)

Moj Sheqer (2010)

Guri I Pavaresise (2009)

Potpuri Me Yjet (2009)


» Add A Song »

Nena Dhe Bija
Nje Zemer
Oh Sa Mire Me Kan Shqiptar (u.s.a.)
Nena Ime
Për Ty Motër
Nusja Dhe Shqiponja
Dy Kosova
Mire Se Erdhe Pavaresi
Vallja Shqipe
Ah Kosova Jone

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (2)


Related Artists:

Shyhrete Behluli

Arilena Ara

Zaimina Vasjari

Yllka Kuqi

Ryva Kajtazi

Rona Nishliu

Kaltrina Selimi

Violeta Kukaj Retkoceri

Big Mama

Aferdita Demaku


Tags: Shkurte Fejza, Shkurtja, Shkurta

Shkurte Fejza in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018