A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dona Janova

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Drenice 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 20
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Dona Janova is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Ajo eshte kengetare e re e muzikes popullore dhe popullore moderne. Vjen nga Drenica, por tashme jeton ne Prishtine. Dona eshte vajza e kengetares se mirenjohur te muzikes popullore, Aferdita Demaku. Ne vitin 2012, Dona e ka realizuar nje kenge per femije te titulluar "Misioni ne gjithesi". Kjo kenge eshte realizuar po ashtu me videoklip dhe me kete kenge Dona ka marr pjese ne nje festival per femije, te quajtur "Polifest". Pasi qe ishte akoma...

>> Full biography >>


Aferdita Demaku

(Her mother)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Sala Jashari

Adea Pula

Aida Ramadani

Besiana Shkodra

Lorina Dula

Anika Berisha

Blinera Muzhaku

Luiza Hasani

Vjosa Selmani

Arbnora Rexhepi


Tags: Dona Janova, Shqipdona Janova

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018