A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sinan Hoxha

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  484
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 42
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Sinan Hoxha is a very famous singer of Modern Traditional & Central Albania Traditional music. Sinan Hoxha, Sinan Hoxha, një emër mjaft dominant në skenën muzikore, lindi në lagjen Braka ne Tiranë, Shqipëri. Klipet e tij, ashtu si koncertet e ca më tepër, faqja në rrjetin social, janë të mbushura me femra që e admirojnë. Ai, së bashku me Altin Shira, është një nga këngëtarët kryesorë të lëvizjes "Ringjallja Romës" Suksesin e deritashëm thotë se ia dedikon publikut, i cili ka bërë që brenda një periudhe të shkurtër të ngjitet lartë piedesta...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Gili Gili (2013)

Xhelozia (2009)

Arome Parfumi (2007)

Egzistoj

Ah Sikur Te Vije

Dashuria Dallg Dhe Djell

Më Thuaj Po

Best Of (Alo Alo Ambulanca)

Kenge Dasmash

Fotografia


» Add A Song »

Syte Blu
Bomba
Shoqnia
Vullkan
Mamin, Babin E Mashtron
Gili Gili
Alo Alo Ambulanca
Karajfil I Vogel
Nona
Kukulla


Translations (7)


Related Artists:

Gena

Bojken Lako

Dr. Flori

Olen Cesari

Sefe Duraj

Mentor Xhemali

Florian Beqiri

Korab Shaqiri

BimBimma

Armend Regjepagiqi


Tags: Sinan Hoxha, Sinani

Sinan Hoxha in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018