lyrics.al

Soni Malaj & Flori - Fluturimi 3470Ladies and gentlemens,
the flight number 3470 arriving from London
has just landed in Tirana Airport.

Sa rall e per mall,
tani flasim afer
ti s’me ke
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.

Sa e merzitshme fundjava qe e lash,
me e trishtuar
se ajo qe vjen pas,

347 0 po vonon
dhe jeta ime
eshte ne avion.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tėra
ne shpirt pikove ti.

Zemer ku je ti
mbi asfalt shketetire,
as dashuria
s’te lidhi me zinxhire.

Sa rall e per mall,
tani flasim afer ti s’me ke,
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.

Miliona fytyra i verej
ecin valixhet
kete aeroport urrej,
ti fluturime
nderkombetare sje
dhembje e imja
aq planetare...

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti

zemėr ku je ti
mbi asflat shkretėtirė,
as dashuria
s’tė lidhi me zinxhir.

Lėshohen shkallet shpresa ime dėrrmuar,
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar.

dhe njė shpirt i lodhur ende tė pret,
vetėm kėmba jote e bukur nuk zbret.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tėra
ne shpirt pikove ti.

Zemer ku je ti
mbi asfalt shkretetire
as dashuria
s’te lidhi me zinxhir.


Choose star rating
  Rating:  4.7 / 57 votes cast


- Submitted by Mirela -

Kėnga Magjike 2007  
Ladies and gentlemens,
the flight number 3470 arriving from London
has just landed in Tirana Airport.

Sa rall e per mall,
tani flasim afer
ti s’me ke
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.

Sa e merzitshme fundjava qe e lash,
me e trishtuar
se ajo qe vjen pas,

347 0 po vonon
dhe jeta ime
eshte ne avion.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tėra
ne shpirt pikove ti.

Zemer ku je ti
mbi asfalt shketetire,
as dashuria
s’te lidhi me zinxhire.

Sa rall e per mall,
tani flasim afer ti s’me ke,
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne.

Miliona fytyra i verej
ecin valixhet
kete aeroport urrej,
ti fluturime
nderkombetare sje
dhembje e imja
aq planetare...

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti

zemėr ku je ti
mbi asflat shkretėtirė,
as dashuria
s’tė lidhi me zinxhir.

Lėshohen shkallet shpresa ime dėrrmuar,
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar.

dhe njė shpirt i lodhur ende tė pret,
vetėm kėmba jote e bukur nuk zbret.

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tėra
ne shpirt pikove ti.

Zemer ku je ti
mbi asfalt shkretetire
as dashuria
s’te lidhi me zinxhir.

Submit Corrections

Soni Malaj & Flori - Fluturimi 3470
Ben pjese ne albumin: Unik nga Soni Malaj

Unik   (2010)
 1. Soni Malaj - Shpirti Im Binjak
 2. Soni Malaj - Zemer e Pa Kurdisur
 3. Soni Malaj - Zona Zero
 4. Soni Malaj - Jo, S'qaj
 5. Soni Malaj - Dhoma E Kuqe
 6. Soni Malaj - Feeling
 7. Soni Malaj & Flori - Fluturimi 3470  
 8. Soni Malaj - Kalle Mos Ta Nin
 9. Soni Malaj - Me Faj Pa Faj
 10. Soni Malaj - Nen Lekuren Tende
 11. Soni Malaj - Nje Levizje Me Imagjinate
 12. Soni Malaj - Varavingo
 13. Soni Malaj - Angel
 14. Soni Malaj - Te Pelqej Goxha
 15. Soni Malaj - Zig Zag


 2 


Dobesim EquiLybra