A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Stefi Prifti & Endri Prifti - Emigranti


Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/06/2018

2018-06-13T16:00:01

See Also

Endri Prifti

Music & Lyrics:

Endri Prifti

Arrangement:

Endrit Shani

Video Production:

MAX Production


Rruget mora i brengosur i vetmuar
zemren mbrapa, syte para mendje shuar
pa ditur se ku do te shkoj me shprese

Kur une para syve kisha edhe prisja
E mbarova i provova dhe shetisja
kazino e bixhos pistoleten nen gjoks

Dikush la nenen babane femijet
dikush te dashuren, gruan shtepine
sakrifice me deshire
rrugetim ne eresire!

Ne furtuna acere edhe bresher
me familjen gjithmone ne zemer
Per nje jete me te mire
emigrantet e lire

Emigranti emigranti
neper bote do te jetoje
Si i pasur si i varfer
ai jeten do te shijoje

Emigranti emigranti
nuk eshte asnje here njesoj
Dikush eshte Al Kapone
dikush eshte kompozitor

Vaja shihni se kush jam e cfare krijova
dashurine fitova jeten ndertova
sigurin e kam se jam shqiptar namber one

Do me pyesni ku jetoj e ku jam
Itaka Greece Italian Deutschland
ne te gjithe Europen mbare
Australia Canada American


Lyrics submited by Alma Bezhani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018