A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Teuta Selimi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  194
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 42
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Teuta Selimi is a popular singer of Modern Traditional, Tallava & Folk Ballads music. Ajo është një ndër këngetaret më të nohura nga Kosova. Për disa vjet Teuta ka jetuar në Zvicër. Endërra e saj ka qene per tu kthyer në Kosovë, fatmirsisht ajo menjëherë u kthye në vendlindje për të qenë pranë familjes dhe shoqërisë së saj. Për ndryshe është e martuar dhe ka dy femijë, njëri quhet Noar ndërsa tjetri quhet Matis. Ajo gjithmonë është në trend me kohën dhe me videoklipet e saj të cilat pëlqehen shumë nga publiku dhe arrijnë shumë kli...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Magnet (2011)

Live 2010 (2010)

Live (2009)

U Kall Atmosfera (2009)

Per Ty Djale (2008)

Non Stop


» Add A Song »

Miqt E Mi
Akull
Kush Don Le T'feston
S'do Të Bëhesh Burrë
Cka Po Dojm
Femer
Me Nuk Jemi Pa
E Pa Shpres
Non Stop


Translations (3)


Related Artists:

Aferdita Bajrami

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Miradije Aliu

Donika Gashi

Antigona Rustolli

Antigona Sejdiu

Hirushe Xhemali

Leonora Bahiti

Jeta Faqolli

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)


Tags: Teuta Selimi, Tuta Selimi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018