A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  167
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Top Fest is a very famous music festival. Top Fest, festival i muzikës moderne shqiptare ka nisur ne vitin 2004. Festivali është një eveniment, i cili i jep mbështetje artisteve te afirmuar te muzikës shqiptare, ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Malin e Zi, dhe diaspore. Ne Top Fest jane prezantuar kryesisht kengetare te rinj te muzikës moderne. Kengetare dhe grupe qe jane prezantuar per here te pare ne Top Fest jane: Stine, Grupi Asgje Sikur Dielli, Adrian Gaxha, Indrit Mesiti, Gru...

>> Full biography >>


Facebook

Fanpage

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kënga Magjike

Festivali Në RTSH

Netët E Klipit Shqiptar

Mikrofoni I Artë

Musical-Fest

Shkodra Fest

Kenga Ime

Top Music Awards


Tags: Top Fest, Topfest, Digitalb

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018