Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unikkatil

Tags: Unikkatil, Rebel A.K.A Unikkatil, Unikatil, The Bloody Alboz, Viktor Palokaj, Tba, T.B.A, Rebel Aka Unikkatil

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 36   Zodiac sign: Peshqit  
Unikkatil is a very famous singer and songwriter in hip-hop music. Viktor Paloka i njohur si Rebel a.k.a. Unikkatil është nje repper nga Prishtina qe jeton në Bronx, New York. Shkollën fillore e mbaroi në Prishtinë. Më pas u regjistrua në gjimnazin "Sami Frasheri". Në fillim ishte një nxënës i shkëlqyer por më vonë u bë problematik dhe u përjashtua tre herë nga shkolla. Në vitin 1992, Unikkatili inqizoi kënget e tij të para “Demokraci” dhe “Ta Zhdukim Policin” dhe në vitin 1993, ai inqizoi këngen e parë profesio...

>> Full biography >>


  • Find Unikkatil on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7885

Kanuni I Katilit (2007)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Armiq’t Suprem (2006)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Unikkatil Prezanton The Bloody Alboz (2005)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Fjalt E Pavdekshme (2004)

.png" content="5" width="160" height="31">

Shihemi N'perkujtime (2002)

.png" content="5" width="160" height="31">


» Add A Song »


Veq Edhe Ni Her

Translations (4)


Unikkatil in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017