lyrics.al

Vace Zela - Djaloshi Dhe Shiu

We are sorry but AlbatradePlus/Acromax have decided to block the music video "Djaloshi Dhe Shiu" by Vace Zela all over the web.

Choose star rating
  Rating:  4.9 / 54 votes cast


- Submitted by Malda Nga Prizreni -

Festivali i 2-tė nė RTSH  
Nė pemė gjethe tani mė nuk ka
E bora malet mbuloi pėrsė ri
E ndonė se shiu pik, pik, nis me ra
Qyteti ynė ėshtė plot gjallė ri

Ja shiu pik, pik,pik,pik,
Bjen nė rrugė , troket ai pa pushim
E ora tik-tak, tik-tak
Shkon e djali pret me padurim
O zemra tak-tak tak-tak
Pse tash nis me rrah' me kaq nxitim
Mendon djaloshi qė po pret nė shi me ankth e me gėzim

Ja shiu pik, pik,pik,pik,
Bjen nė rrugė , troket ai pa pushim
E ora tik-tak, tik-tak
Shkon e djali pret me padurim
O zemra tak-tak tak-tak
Pse tash nis me rrah' me kaq nxitim
Mendon djaloshi qė po pret nė shi me ankth e me gėzim

Binte shi, por ai s’e vinte re aspak
Pėr ēudi, as ombrellen nuk e kishte hap'
Tuj mendu se si erdh' ajo muzė njė dit'
Studenteshė e bukur pėr praktikė
Tek reparti i tij ne fabrikė

Se fundi ja,ja,ja,ja ajo u duk e djali e ndaloi
Po tani si, si, si, si, si tė shkreten duhet ta fillojė
Mė fal po unė, unė ty, ty tė du' e fjalėn tande tash kėrkoj
Tė du' dhe unė , po kam edhe njė fjal'
Ombrellėn pse s'e hap?

Ah ,po!

Bjer pra shi, tash nga ty nuk kemi frikė aspak
Mrekulli, nėn ombrellė ti neve dot s'na lag
Vec andrrojmė, njani tjetrin amel tuj shiku
E nė dorė ne mbajme ombrellen hap'
Por se shiu ka pushu

Se fundi ja,ja,ja,ja ajo u duk e djali e ndaloi
Po tani si, si, si, si, si tė shkreten duhet ta fillojė
Mė fal po unė, unė ty, ty tė du' e fjalėn tande tash kėrkoj
Tė du' dhe unė , po kam edhe njė fjal'
Ombrellėn pse s'e hap?

Pse s'e hap?!

Submit Corrections

Vace Zela - Djaloshi Dhe ShiuBen pjese ne albumin: Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela nga Vace Zela

Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela 1989
Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela   (1989)
 1. Vace Zela - Ne Shtepine Tone
 2. Vace Zela - Valsi I Lumturise
 3. Vace Zela - Sot Jam 20 Vjec
 4. Vace Zela - Djaloshi Dhe Shiu  
 5. Vace Zela - Lemza (O Ra Zilja)
 6. Vace Zela - Nė ēdo Zemėr Mbjell Gėzim
 7. Vaēe Zela - Rrisim Jetėn Tonė
 8. Vace Zela - Gjyshes
 9. Vace Zela - Moj E Bukura Shqipėri
 10. Vace Zela - Fėmija E Parė
 11. Vace Zela - Tė Lumtur Tė Dua
 12. Vace Zela - Kur Jam Pranė Teje
 13. Vace Zela - Nuk E Fshehim Dashurinė
 14. Vace Zela - Naten Vone
 15. Vace Zela - Mesnate…
 16. Vace Zela - Rrjedh Nė Kėngė E Ligjėrime
 17. Vace Zela - Kenget E Vendit Tim


 4 


Dobesim EquiLybra