A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vesa Smolica

Tags: Vesa Smolica, Vesa Smolnica

Origin: Gjakovë      Age: 27   Zodiac sign: ♐ Shigjetari  
Vesa Smolica is a popular singer of Pop music. “Gjeniu i vogël”, edicioni i dytë u organizua në vitin 2006 me një pjesëmarrje më të gjerë dhe me një filtër më të imët ku u përzgjodhën vetëm 60 fëmijë. Në natën e fundit përballën në garën e fundit Glenis Dume e Vesa Smolicën nga Gjakova. Trofeu i gjeniut i shkoi Glenis Dumes për vokalin e jashtëzakonshëm, ndërsa Vesa Smolica u bë protagoniste e mjaft çmimeve të tjera sidomos për cilesitë e vërteta interpretative dhe repertorin e gjerë muzikor ...

>> Full biography >>


  • Find Vesa Smolica on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  26

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018