A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Luka

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  114
  • Origin:
  • Shkoder 
BIOGRAFIA: Vjollca Luka is a popular singer of Modern Traditional & Northern Albania Traditional music. Aspak e ndryshuar nga lindja e Rianës, këngëtarja shkodrane Vjollca Luka, me taka të larta dhe me buzëqeshje që nuk i perëndon nga fytyra, përherë duket elegante. Me një burrë simpatik në krah që e ka edhe koleg, ajo edhe tash, pas shumë vitesh që është bërë e njohur, vazhdon të jetë modeste. Janë rikthyer në Ulqin nga SHBA, në qytetin e lindjes së Gjovanit, në qytetin ku janë njohur për herë të parë dhe ku janë bërë së pari shokë e më vonë edhe ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Sy Te Lotuar

Do Te Vish


» Add A Song »

Do Te Vish
Vajzat Me Taka
Me Prit
Nuk Jam Pishman
Para-Kalo
Flutura


Translations (1)


Related Artists:

Lindita Gjoka

Elizabeta Marku

Morena Reka

Inna (Ina Kollçaku)

Habibe Ostreni (Bibe)

Hirushe Xhemali

Elia

Gugu

Rita Kastrati

Ilva Latifi


Tags: Vjollca Luka, Vjollca Lluka

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018