lyrics.al

Xhejsi Jorgaqi & Ēartani - Vetem Kujtohu

LIVE VIDEO

Choose star rating
  Rating:  4.9 / 554 votes cast


- Submitted by sibora -

Kėnga Magjike 2013  

Music:    Lyrics:    Arrangement:   
Zemėr kujtom sa herė do t'marri malli
Se u bo kohė pa ti pa ata sy
E kujto diten qe u ndam nga halli
Se si atėher unė du me kon me ty
E zemėr kallzom ti kur do tradhėtohesh
A do doje kohėn mbrapa me kthy
Dhe pse me tjetrėn ti sot pėrqafohesh
Une po t’pres dhe pse zemrėn ma ke thy.

Se krejt at' ēa i pata me ty,
tash une i due prape
Edhe nata vjen e prej gjumit m’ēon,
jo nuk mė le rehat
Ti je ajo qe zemra jeme do
Ti jo mos shko se du me t'pas ngat
Ti vec mendo se pa ty jo nuk bo
E kohėn qe kalum ti mos e harro

Zemėr kujtom sa herė do t'marri malli
Se u bo kohė pa ti pa ata sy
E kujto diten qe u ndam nga halli
Se si atėher unė du me kon me ty
E zemėr kallzom ti kur do tradhėtohesh
A do doje kohėn mbrapa me kthy
Dhe pse me tjetrin ti sot pėrqafohesh
Une po t’pres dhe pse zemrėn ma ke thy.

T'tjerat s kan ekzistu
kur jena kon te dy bashke
si femije te vegjel tu lujt
e po me kujton cdo cast
se zemrėn une ta dhash
e fjalt me te bukra ti thash
je kon e vetmja femėr
dhe pse s je me ti tash
dhe pse koha kaloj
pa ty jeta ndryshoj
as veten nuk e kuptoj
je gjysma jeme te kallėzoj
prej mendjes nuk te largoj
je ėndrra qe une ėndėrroj
ėndėrroj qe ne ėndėrr te jetoj
me ty dhe kurr mos te mbaroj

2x
Se krejta at ēa i pata me ty,
tash une i due prape
Edhe nata vjen e prej gjumit m’con,
jo nuk mė le rehat

Ti je ajo qe zemra jeme do
Ti jo mos shko se du me t'pas ngat
Ti vec mendo se pa ty jo nuk bo
E kohėn qe kalum ti mos e harro.

Submit Corrections

Xhejsi Jorgaqi & Ēartani - Vetem Kujtohu
More Songs from Xhejsi Jorgaqi

Xhejsi Jorgaqi
Xhejsi Jorgaqi


 8 


Dobesim EquiLybra