lyrics.al

Ylli Baka - Ja Sheshi Ja Mejdani

We are sorry but AlbatradePlus/Acromax have decided to block the music video "Ja Sheshi Ja Mejdani" by Ylli Baka all over the web.

Choose star rating
  Rating:  5 / 4 votes cast


- Submitted by Ergi -

u ulen burrat ne gjunj
merrja ti e ta pres une
(kembe kryq po ...
marrim kengen toskerisht)2x

refreni

dy fjal thoshte kapedani
ja sheshi ja mejdani(2x)


ja merr njeri ia pret tjetri
nga i riu te i vjetri
(hajde te na rroj sebepi
ka lezet dhe muhabeti)2x


refreni

dy fjal thoshte kapedani
ja sheshi ja mejdani(2x)

kapedan ma merr nje valle
le te tunden keto male
(te tille burra do vatani
fjalepak si kapedani)2x


refreni

dy fjal thoshte kapedani
ja sheshi ja mejdani(2x)

dy fjal thoshte kapedani
ja sheshi ja mejdani(2x)

Submit Corrections

Ylli Baka - Ja Sheshi Ja Mejdani
Ben pjese ne albumin: 2010 nga Ylli Baka

2010  
 1. Ylli Baka - Amerika
 2. Ylli Baka - Me Jep Nje Te Puthure
 3. Ylli Baka - Baba Tomori
 4. Ylli Baka - Rruge Te Mbare
 5. Ylli Baka - Faleminderit
 6. Ylli Baka - Ja Sheshi Ja Mejdani  
 7. Ylli Baka - Picari
 8. Ylli Baka - Me Vjen Mall Per Tepelene
 9. Ylli Baka - Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje
 10. Ylli Baka - Merrja Like Dhe Njehere
 11. Ylli Baka - Fisnik Den Baba Den
 12. Ylli Baka - Lerme O Zot Te Rroj


 20 


Dobesim EquiLybra