lyrics.al

Ylli Baka - Merrja Like Dhe NjehereYlli:(2 herė)
Ja si nisi meseleja,nga mė ēoi njė ditė xhadeja
Kur mė thoshte Likja eja,andej poshtė nga Myzeqeja

Merrja Like dhe njė herė...

Likja:(2 herė)
Do t'ja marr,do t'ja marr,se jam djalė myzeqar
Do t'ja marr e kam pėr nder,se kėndoj pėr Myzeqenė

Likja:(2 herė )
Myzeqeja e bekuar, dhe pa ftuar e gjen shtruar
Ne kėndojmė pa muzikė,te paēa pėrjetė o mik

Merrja Like dhe njė herė...

Likja:(2 herė)
Do t'ja marr,do t'ja marr,se jam djalė myzeqar
Do t'ja marr e kam pėr nder,se kėndoj pėr Myzeqenė

(2 herė)
Hajd dalim nga Myzeqeja,tė shikojmė vajza tė reja
Qė tė djegin si rrufeja,ndaj tė thoshte Likja eja

Merrja Like dhe njė herė...

Likja:(2 herė)
Do t'ja marr,do t'ja marr,se jam djalė myzeqar
Do t'ja marr e kam pėr nder,se kėndoj pėr Myzeqenė


Choose star rating
  Rating:  5 / 10 votes cast


- Submitted by Albphilly -

Ylli:(2 herė)
Ja si nisi meseleja,nga mė ēoi njė ditė xhadeja
Kur mė thoshte Likja eja,andej poshtė nga Myzeqeja

Merrja Like dhe njė herė...

Likja:(2 herė)
Do t'ja marr,do t'ja marr,se jam djalė myzeqar
Do t'ja marr e kam pėr nder,se kėndoj pėr Myzeqenė

Likja:(2 herė )
Myzeqeja e bekuar, dhe pa ftuar e gjen shtruar
Ne kėndojmė pa muzikė,te paēa pėrjetė o mik

Merrja Like dhe njė herė...

Likja:(2 herė)
Do t'ja marr,do t'ja marr,se jam djalė myzeqar
Do t'ja marr e kam pėr nder,se kėndoj pėr Myzeqenė

(2 herė)
Hajd dalim nga Myzeqeja,tė shikojmė vajza tė reja
Qė tė djegin si rrufeja,ndaj tė thoshte Likja eja

Merrja Like dhe njė herė...

Likja:(2 herė)
Do t'ja marr,do t'ja marr,se jam djalė myzeqar
Do t'ja marr e kam pėr nder,se kėndoj pėr Myzeqenė

Submit Corrections

Ylli Baka - Merrja Like Dhe Njehere
Ben pjese ne albumin: 2010 nga Ylli Baka

2010  
 1. Ylli Baka - Amerika
 2. Ylli Baka - Me Jep Nje Te Puthure
 3. Ylli Baka - Baba Tomori
 4. Ylli Baka - Rruge Te Mbare
 5. Ylli Baka - Faleminderit
 6. Ylli Baka - Ja Sheshi Ja Mejdani
 7. Ylli Baka - Picari
 8. Ylli Baka - Me Vjen Mall Per Tepelene
 9. Ylli Baka - Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje
 10. Ylli Baka - Merrja Like Dhe Njehere  
 11. Ylli Baka - Fisnik Den Baba Den
 12. Ylli Baka - Lerme O Zot Te Rroj


 17 


Dobesim EquiLybra