A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Yll Limani

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  364
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Age:
  • 23
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Yll Limani is a popular singer and songwriter of Pop music. Yll Limani u be i njohur per publikun e gjere pas paraqitjes se tij dhe suksesit ne edicionin e pare te reality talent show "The Voice of Albania" ne nentore 2011. "Vendosa te vij tek The Voice sepse mendoj se eshte nje menyre shume e mire per te shprehur ate qe di te bej me se miri dhe se dyti, t'ua vertetoj te kunderten atyre qe dyshuan ne mua" - shprehet Ylli me rastin e vendimit per te qene pjese e ketij talent show. Deshiren per te kenduar t...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Twitter

Account

Youtube

Channel

Instagram

Account

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Prej Se Jena Nda
Dritat
Shiu
Ke Pi Sonte Shume
Single
Emrin Ma Ke Thirr
A E Din Ti
Lart Mbi Yje
Pritem Se Po Vi
I Thash Asaj

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (9)


Related Artists:

Egzon Pireci

Lind Islami

Albatrit Muqiqi

Red Bloody

Qendrim Pllana

Vali Kuqi

Gëzim Gashi

Rinor Durmishaj

Gzim Ukiqi

Estto


Tags: Yll Limani, Ylli Limani

Yll Limani in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018