• August 7, 2020

PREMIERË : “BABË E NANË ” NGA ADELINA MORINA KRYEZIU (FOTO-VIDEO)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo ndehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

Qifti i suksesëshem shqiptar Ardi & Jeta festojn 9 vjetorin e martesës!

Ardi dhe Jeta janë qifti i suksesëshem shqiptar që lumturin dhe pasionin e tyre e kanë rikthyer në profesion. Ardi një këngëtar i afirmuar i muzikës shqipe, ndërsa Jeta një…

ZEMRA PROJEKTI I RI MUZIKOR NGA LAB (FOTO-VIDEO)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. LAB quhet këngëtari i cili ka shkëlqyer…

Gubi Gang vjen me mega projektin e madh ‘Haram’

Gubi Gang është reperi shqiptarë që po merr vëmendjen e madhe nga publiku shqiptarë. Reperi që jeton në shtetin e Austrisë është kthyer në muzikë këtë vit pas 7 viteve…

7 vite pa e pa Kosovën…reperi shqiptarë thotë “Haram”

Gubi Gang është reperi shqiptarë që po merr vëmendjen e madhe nga publiku shqiptarë. Reperi që jeton në shtetin e Austrisë është kthyer në muzikë këtë vit pas 7 viteve…

Kelmendi: “Shumë shpejt gjermanët do vijnë të kërkojnë punë në Kosovë”

Kelmendi: “Shumë shpejt gjermanët do vijnë të kërkojnë punë në Kosovë” Biznismeni i njohur, Ramiz Kelemendi u shpreh se jetesa në Kosovë është përmisuar shumë në vitet e fundit, i…

Europa mbërthehet nga i nxehti, sfidë mbajtja e maskës në temperatura 40 gradë

Një valë e të nxehtit përfshiu Europën të premten, duke mos kursyer as Gjermaninë. Mërkuri ju afrua 40 gradëve në disa zona, duke u shtuar vapën ekstreme paralajmërimeve shëndetësore në…

Gastronomët, 600 shujta falas në ditë për mjekët që luftojnë koronavirusin

Shoqata e Gastronomeve të Kosovës, pas takimit me gastronomët në vende të ndryshme të vendit, kanë marrë vendim për shpërndarjen falas të 600 shujtave për mjekët kosovarë. Lajmi është bërë…

Komunat kërkojnë rishikim të masave çdo dy javë

Masat e reja të propozuara nga Qeveria e Kosovës në luftën ndaj pandemisë COVID-19, po mirëpriten nga Komunat e Kosovës. Sazan Ibrahimi drejtor i Asociacionit të Komunave të Kosovës, u…

Sekretari i BIK’ut: Brenda një dite janë mbledhur 25 milionë euro për ndërtimin e Xhamisë së Madhe

Sekretari i Bashkësisë Islame, Ahmet Sadriu, tha se janë mbledhur mbi 25 milionë euro për ndërtimin e Xhamisë së Madhe, brenda vetëm një dite. “Mjetet janë mbledhur në një ditë…