• April 18, 2021

Month: May 2020

  • Home
  • Njihuni me 19 ushtaraket më seksi në botë

Njihuni me 19 ushtaraket më seksi në botë

Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin burrat. Por kohët kanë ndryshuar. Tashmë edhe vajzat po përfshihen gjithnjë edhe më shumë,…

Njihuni me 19 ushtaraket më seksi në botë

Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin burrat. Por kohët kanë ndryshuar. Tashmë edhe vajzat po përfshihen gjithnjë edhe më shumë,…

Kadrijaj i PDK-së thotë se Qeveria Kurti i shkaktoi vendit mbi 1 miliard euro humbje

Partia Demokratike e Kosovës ka bërë përgjegjës Qeverinë Kurti në ikje për keqmenaxhim të situatës ekonomike gjatë kohës së pandemisë. Ajo u tregua e paaftë, jo efikase dhe dështoi karshi…

Hoti për reciprocitetin: Qeveria e re do të heqë çdo pengesë për dialog

I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se Qeveria e re do të koordinohet me partnerët strategjikë të Kosovës duke…

Kurti: Nëse Serbia i shton barrierat, ne do të kundërpërgjigjemi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka mbajtur sot një konferencë për media, me ç’rast ka prezantuar hapjen e fazës së tretë të masave parandaluese kundër përhapjes së Covid-19. I pyetur…

Thaçi për reciprocitetin: Kurti po i vazhdon mashtrimet patriotike me vendime të gabueshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, po i vazhdon mashtrimet patriotike me vendime strategjikisht të gabueshme. “Në përpëlitjet e fundit para se të…

Ministrat e LDK-së e “bojkotojnë” Albin Kurtin – Qeveria shfuqizon vendimet: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë, e qendrat tregtare

Qeveria në detyrë ka miratuar propozimin e ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, që nga data 8 qershor të rihapen çerdhet. Ai në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar të…

Nga nesër Kosova i kthehet normalitetit, hapen kufijtë tokësor, kafiteritë dhe çerdhet

Qeveria në detyrë ka marrë vendim që nga nesër ne vend të kthehet normaliteti. Qeveria në detyrë e Kosovës ka marrë vendim se që nga dita e nesërme vendi do…

Vitia e pranon se kishte afera me barna në kohë pandemie

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka konfirmuar sot në një konferencë për gazetarë shkrimet e medieve se në kohë pandemie Ministria e Shëndetësisë ka pasur afera të dyshimta korruptive me…

Nga nesër rikthehen në punë të gjithë zyrtarët në sektorin privat e publik

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media, foli rreth masave të reja lehtësuese që do të hyn  në fuqi nga nesër. Ai tha se Faza…