Lajme

Veton Surroi komenton vendimin e Kushtetueses me një thënie nga Pablo Nuredu

Publicisti Veton Surroi, ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese, lidhur me dekretin e presidentit Thaçi, shkruan Gazeta Blic.

Ai ka zgjedhur që këtë ngjarje, ta komentoj përmes një thënie të politikanit dhe shkrimtarit të famshëm kilian, Pablo Neruda.

“Mund t’i presin të gjitha lulet, por nuk mund ta ndalin kurrë pranverën”, është thënia nga Pablo Neruda e përdorur nga publicisti Surroi.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

Blej online nga shtëpia

Facebook

Copyright © 2020 LYRICS.AL.

To Top