• January 27, 2021

Month: May 2020

  • Home
  • Këto janë rregullat për të gjithë ata që hyjnë në Kosovë nga nesër

Këto janë rregullat për të gjithë ata që hyjnë në Kosovë nga nesër

Nga nesër Kosova do të hapë kufijtë tokësor me Shqipërinë, Malin e Zi, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Qeveria në detyrë e Kosovës ka bërë të ditur se që nga…

Vjosa Osmani rreshtohet në krahë të Kurtit, del kundër Thaçit, Hotit e Lajçakut

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se refuzimi i parimit të reciprocitetit nënkupton refuzim të marrëveshjeve të arritura në dialogun e Bashkimit Evropian. Kësisoj, ajo i ka…

Caktohet data e mbajtjes së Testit të Arritshmërisë për klastë e 9

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit njofton nxënësit e klasave të nënta, mësimdhënësit dhe të gjithë akterët arsimor në Republikës së Kosovës se data e mbajtjes së Testit të…

Ky është 20 vjeçari që vdiq në aksident me motoçikletë në Komoran, djalë hastreti

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pasditen e sotëm në Komoran, saktësisht e njohur si ‘Rruga e Carralevës’. Sipas burimeve të Indeksonline si pasojë e këtij aksidenti ka ndërruar…

13 raste me COVID-19 në Kosovë, dy të shëruar

Sot janë shënuar 13 raste të reja më COVID-19 në Kosovë. Janë testuar gjithsej 113 mostra të marra nga Klin Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 10…

Ja kur do të fillojë ngritja e temperaturave

Dita e fundit e muajit Maj do të karakterizohet me mot mjaft të paqëndrueshëm në tërë rajonin tonë. Në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe…

Pandemia nuk e ndali korrupsionin

Agjencia Kundër Korrupsionit në Kosovë thotë se ka pranuar me dhjetëra informata nga persona të ndryshëm për raste të dyshuara të korrupsionit gjatë muajve kur vendi ka qenë duke u…

Qeveria Kurti ia jep Lotarisë së Kosovës mbi 150 mijë euro

Qeveria në detyrë e Kosovës, pas shqyrtimit të kërkesës së Lotarisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto, si dhe kontributit pensional të…

Albin Kurtin LDK e shkarkoi, por ajo e bëri dhe kryeministër! Rrëzove veten, tani prite Avdullahun me lule orhidea

Mesnatë dhe shi! U bë fati i Albin Kurtit si hiti i Veli Sahitit, ‘U ndamë në errësirë, atë natë kur binte shi’. Të gjitha problemet po i ndodhin në…

E konfirmuar: Nisma pritet t’i ketë tre poste ekzekutive në Qeverinë e re, këta do të jenë ministrat

Nisma Socialdemokrate pritet që t’i ketë tre poste ekzekutive në Qeverinë e re të Avdullah Hotit. Endirt Shala nga kjo parti konfirmoi mbrëmë për Klan Kosovën se Nisma do t’i…