• March 7, 2021

Month: May 2020

  • Home
  • ISA MUSTAFA GODET VJOSA OSMANIN: LDK-JA NUK FUNKSIONON ME LOGJIKËN E NJËJTË SIKURSE TË SAJ

ISA MUSTAFA GODET VJOSA OSMANIN: LDK-JA NUK FUNKSIONON ME LOGJIKËN E NJËJTË SIKURSE TË SAJ

Isa Mustafa ka kritikuar qasjen e Vjosa Osmanit në raport me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Duke komentuar deklaratat e nënkryetares së LDK-së në lidhje me situatën e saj brenda partisë,…

Ja kur pritet të përfundojnë të reshurat e shiut në vendin tonë

Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar edhe me reshje shiu ka mbretëruar gjatë ditëve të fundit në territorin e Kosovës. Në vend, po ashtu ka pasur edhe shkarkime…

Këto klasa mund të fillojnë mësimin për dy javë

Disa vende evropiane kanë filluar rihapjen e shkollave pas lehtësimit të masave parandaluese kundër pandemisë së koronavirusit. Por, Kosova ende nuk ka një datë për rikthimin e mundshëm të nxënëseve…

Koronavirusi e lë me pasoja kryeministrin britanez

Një ndër të infektuarit në Britaninë e Madhe është edhe kryeministri i vendit. Së fundmi, shefi i qeverisë britanike, Boris Johnson, është ankuar se ka pasur probleme në sy pas…

Policia e Kosovës nga sot nis kthimin në orar të rregullt të punës

Për shkak të lehtësimit të masave kundër përhapjes së koronavirusit, Policia e Kosovës ka e marta ka filluar punën me orar të rregullt. Policia e Kosovës duke filluar që nga…

Kurti i “ëmbëlson” me bakllava policët dhe punonjësit e qeverisë!

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti për nder të Fitër Bajramit, në fillim të orarit të punës, priti dhe i shërbeu me ballkava zyrtarët që punojnë në ndërtesën e Qeverisë. Atyre…

“Kushtetuesja duhet t’i jap të drejtë shumicës parlamentare”

Gjykata Kushtetuese duhet që brenda 3 ditëve të ardhshme të vendosë për dekretin e Presidentit të vendit për mandatarin e ri për formimin e qeverisë. E njohësi i çështjeve politike…

Veseli: S’do ndalem se angazhuari për themelimin e Tribunalit për dënimin e krimeve serbe

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka përkujtuar gjenocidin e 26 majit të 1999-të në “Lagjen e Trimave” në Prizren, ku u vranë 27 civilë shqiptarë. Siç shkroi Veseli, kjo ishte…

Kurti: Nga Kushtetuesja presim vetëm interpretim

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, thotë se pret nga Gjykata Kushtetuese një verdikt final lidhur me mandatarin, duke u bazuar në nenin 112, që sipas tij, vetëm ta interpretojë vendimin.…

Thaçi thotë se s’merr pjesë në negociata që udhëhiqen nga Lajçaku

Thaçi thotë se s’merr pjesë në negociata që udhëhiqen nga Lajçaku Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, që është i zëshëm në kritikat ndaj përfaqësuesit të posaçëm të BE-së për dialogun…