Lajme

Vjosa Osmani dridhë Thaqin dhe partin e saj me këtë deklaratë

Në një intervistë për programin Jeta në Kosovë të BIRN-it, Vjosa Osmani, Kryetare e Kuvendit të Kosovës, tha se ishte e paimagjinueshme që partia e saj, Lidhja Demokratike e Kosovës, LDK, të votonte në favor të shuarjes së partneritetit të saj me Vetëvendosjen vetëm 51 ditë pasi të dy partitë krijuan një qeveri koalicioni. “Asnjëherë nuk kam besuar se do të vijë deri këtu, shumë sinqerisht,” i tha ajo BIRN në emisionin televiziv Jeta në Kosovë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

Blej online nga shtëpia

Facebook

Copyright © 2020 LYRICS.AL.

To Top