• March 2, 2021

E gjen pa shenja jete gruan e xhaxhait: Vdekja e gjakovares ende në rrethana të panjohura

Jun 30, 2020

Një grua është gjetur pa shenja jete gjatë pasdites së djeshme në Gjakovë, shkruan Gazeta Metro.


Siç njofton Policia e Kosovës, rrethanat e vdekjes së saj ende nuk dihen, ndërkaq për gjetjen e trupit të pajetë ka raportuar nipi i burrit të saj.

Tutje thuhet se policia dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes ku mjeku e konstatuar vdekja e viktimës.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se gruaja e xhaxhait të tij  viktima femër  kosovar e është gjetur pa shenja jete. Njësitet policore dhe ekipi mjekësor  kanë dalë në vendin e ngjarjes nga mjeku është  konstatuar vdekja e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa rasti  vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftimin e policies. /