• March 7, 2021

Month: June 2020

  • Home
  • E papritur: Deputeti i Nismës kundër qeverisë së Hotit, nuk do e votojë atë!

E papritur: Deputeti i Nismës kundër qeverisë së Hotit, nuk do e votojë atë!

Deuteti nga radhët e Nisma Socialdemokrate, ka thënë se ai është kundër votimit të qeverisë së Hotit. Shala ka thënë se vota e tij deri sot është kundër kësaj qeverie,…

Qeveria e Kurtit i reagon Gjykatës Kushtetuese: Po bie në kundërshtim me vetveten!

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, në një komunikatë për media, ka thënë se ata kanë pasur një kopje të punës së Kushtetueses, dhe kanë konstatuar se Gjykata nuk ka paraqitur…

Qeveria Kurti shkarkon personin që ktheu në punë Bedri Istrefin e Njazi Thaçin

Ministrja në detyrë e MEPTINIS, Rozeta Hajdari e ka shkarkuar kryesuesin e Inspektoratit të Punës, Valon Lecin, shkruan gazeta inFokus. Kështu kanë bërë të ditur burime të sigurta të gazetës…

Thaçi kritikon Kurtin: E mbyllë Kosovën nga Shqipëria – i heq taksën Serbisë dhe ia vë Shqipërisë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po vazhdon të adresojë kritika të ashpra ndaj kryeministrit në detyrë Albin Kurti. Thaçi kësaj radhe kritika pati për Kurtin pasi ka urdhëruar policinë që…

Thaçi: Kurti i heq taksën Serbisë dhe ia vë Shqipërisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka hapur kufirin me Serbinë ndërsa po e mbyllë kufirin Kosovë-Shqipëri. Thaçi ka pohuar se “Kurti sot…

27 raste të reja me koronavirus

Sot më 01 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 172 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të…

Mero Baze: Albini veshi uniformën e doganierëve të Millosheviqit dhe poshtëroi shqiptarët

Mero Baze mendon se Albin Kurti me veprimet e fundit si kryeministër i Kosovës ka poshtëruar shqiptarët. Sipas drejtorit të gazetës ‘Tema’, vendimi për ‘të shpikur taksë dezinfektimi dhe certifikata…

Fillon faza e tretë e lehtësimit të masave ndaj pandemisë COVID-19

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur një ditë më parë ka vendosur për fillimin e fazës së tretë të lehtësimit të masave ndaj pandemisë COVID-19, duke shfuqizuar kështu vendimin…

Masat e reja, reagon Daçiq: S’ka dialog me Kosovën pa heqjen e masave të reciprocitetit

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq ka reaguar pasi Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë.…

Këto janë rregullat që duhet ndjekur për të kaluar në pikat kufitare të Kosovës

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar qytetarët me vendimin e Qeverisë në detyrë për hapjen e disa pikave kufitare, duke ua bërë me dije gjithashtu edhe rregullat të cilat…