• January 27, 2021

Month: June 2020

  • Home
  • Kontrolle të rrepta në restorante dhe kafene, gjoba për shkelje të protokolleve

Kontrolle të rrepta në restorante dhe kafene, gjoba për shkelje të protokolleve

Dhjetëra objekte gastonomike janë gjobitur gjatë 24 orëve të fundit nga inspektorati shtetëror i tregut për mosrespektimin e protokollit në Maqedoni. Inspektorët për Alsat thonë se gjendja dje ishte shumë…

Ky është serbi që i rekrutoi kosovarët në ushtrinë e ISIS’it

Bedri Elezi është ekspert i sigurisë. Vjen nga qyteti i Kaçanikut, prej ku një numër i konsiderueshëm kosovarësh kishin përfunduar duke luftuar për organizatat terroriste. Ai për herë të parë…

Nga sotë Kosova hapë kufijtë tokësor, Qendra për Menaxhim Kufitar njofton për rregullat

Nga sotë Kosova do të hapë kufijtë tokësor me Shqipërinë, Malin e Zi, Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë. Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar qytetarët me vendimin e Qeverisë…

Kuçi e PSD’së sulmon ashpër Qeverinë në ikje, thotë se po merr vendime natën e tinëz

Zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate (PSD), Natyra Kuçi, ka reaguar ashpër ndaj Qeverisë në ikje Kurti, për vendimin e sotëm të njoftuar para pak orëve lidhur me hapjen e çerdheve dhe…

​MASHTI sqarohet rreth hapjes së çerdheve

Qeveria në detyrë, në mbledhjen e sotme, në kuadër të lehtësimit të masave që ndërlidhen me pandeminë, përveç tjerash, ka marrë vendim për hapjen e çerdheve dhe kopshteve, por nuk…

Parashikimi i motit për këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se java e parë e qershorit vazhdon me kushte po thuajse të ngjashme meteorologjike, për sa i përket temperaturave dhe reshjeve. IHK njofton…