• January 27, 2021

Month: June 2020

  • Home
  • Ndërron jetë nga Covid-19 profesori i njohur shqiptarë i mjekësisë, MSH: Ka pasur një karrierë të spikatur

Ndërron jetë nga Covid-19 profesori i njohur shqiptarë i mjekësisë, MSH: Ka pasur një karrierë të spikatur

Ministria e Shëndetësisë njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të profesorit të Fakultetit të Mjekësisë Arjan Pushi, i cili, referuar shërbimit infektiv, ndërroi jetë pak momente më parë…

Gjermania planifikon vendimin e madh, Ja çfarë pritet të ndodhë

Gjermania planifikon vendimin e madh, Ja çfarë pritet të ndodhë Është bërë e ditur se Gjermania pritet të shpallë plane të mëtejshme për rihapjen e ekonomisë së mbyllur si pasojë…

“S’ka rritje”: Gjykata Kushtetuese shpall të pavlefshëm Ligjin për Pagat në sektorin publik

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës ka vendosur që të hidhet poshtë në tërësi zbatimi i Ligjit për pagat në sektorin publik. Në njoftimin e fundit të kësaj Gjykatë bëhet…

Kapet në Vlorë peshkaqeni i rrezikshëm, tri metra i gjatë

Një tjetër specie e rrezikshme bie në rrjetat e peshkatarëve në bregdetin e Vlorës. Bëhet fjalë për Peshkaqenin “Dhelpër” i cili ka rënë këtë të martë në rrjetat e peshkatarëve.…

Edi Rama tërheq padinë ndaj Ramush Haradinajt

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka konfirmuar se do ta tërheq padinë ndaj kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, bërë disa muaj më parë. “Padia do të tërhiqet edhe zyrtarisht dhe…

Përgjigja epike e Edi Ramës kur u pyet se a pati dje të veshur antiplumb

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama është duke qëndruar nga dje në Kosovë. Ai ka zhvilluar takime të ndara me liderë e figura të larta politike në vend. Derisa…

E gjen pa shenja jete gruan e xhaxhait: Vdekja e gjakovares ende në rrethana të panjohura

Një grua është gjetur pa shenja jete gjatë pasdites së djeshme në Gjakovë, shkruan Gazeta Metro. Siç njofton Policia e Kosovës, rrethanat e vdekjes së saj ende nuk dihen, ndërkaq…

Dialogu i Brukselit pa njërin nga negociatorët kryesorë

Zyrtarët e Bashkimit Evropian (BE) synojnë të vazhdojë përpjekjet për rifillimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës, por në këto plane, nuk e përfshijnë më presidentin,…

Lajm i mirë: Podujeva pritet të bëhet me spital të përgjithshëm

Qyteti i Podujevës shumë shpejt pritet të bëhet me Spital të Përgjithshëm për Shërbim Spitalot dhe Klinik Universitar të Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook…

Kërkohet urgjent shtimi i numrit të infermierëve

Këshilli Nacional Këshillëdhënës i OIK-ut ka kërkuar nga kryeministri dhe ministri i shëndetësisë që të marrin masa urgjente në ngritjen e numrit të infermierëve dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë në të…