• March 8, 2021

Month: June 2020

  • Home
  • Presidenti Thaçi zgjedh fotografinë e ditës, përkrah Edi Ramës

Presidenti Thaçi zgjedh fotografinë e ditës, përkrah Edi Ramës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur dje në takim kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama. Rama zhvilloi një vizitë dy-ditore në kohën kur Kosova po përballet me një situatë aspak…

Sputniku rus: Po u dënua Hashimi Thaçi duhet të burgoset edhe Bill Klinton

Portali i Kremlinit, Sputnik ka publikuar një analizë, duke ju referuar komenteve perëndimore, sipas të cilëve akuza ndaj Hashim Thaҫit nuk është gjë tjetër veҫse një “karotë” për Aleksandër Vuҫiҫin.…

Pas vizitës që i bëri Rama në shtëpinë e tij në Prapashticë, Mustafa tregon se çfarë biseduan

Pas takimit që zhvilloi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, me liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, gjatë qëndrimit të tij në vendin tonë, ky i fundit është deklaruar rreth këtij…

A e ka ditur Thaçi për aktakuzën? Milaim Zeka tregon detaje të bisedës me të

Ish-deputeti, Milaim Zeka, ka folur pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale në Hagë kundër presidentit, Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli. Zeka tregoi se e kishte takuar Thaçin ditën…

A do të ketë ndryshime: Ky është moti në dy ditët e ardhshme

Dita e fundit e muajit qershor pritet të ketë mot stabil, kryesisht të kthjellët dhe me diell,  Siç bëhet e ditur nga institutet meteorologjike, paraditen e së martës do të…

Zeka: Hashim Thaçi s’duhet të jap assesi dorëheqje

Ish-deputeti, Milaim Zeka, ka folur pas propozim-aktakuzës nga Gjykata Speciale, ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i PDK’së, Kadri Veselit, ai ka insistuar se Thaçi nuk duhet të…

Kur do të ndodhë takimi i radhës në Shtëpinë e Bardhë

Ndonëse ishte planifikuar që të mbahej më 27 qershor, takimi në mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë është anuluar. Takimi i planifikuar të mbahej më 27 qershor në…

Vjosa Osmani dridhë Thaqin dhe partin e saj me këtë deklaratë

Në një intervistë për programin Jeta në Kosovë të BIRN-it, Vjosa Osmani, Kryetare e Kuvendit të Kosovës, tha se ishte e paimagjinueshme që partia e saj, Lidhja Demokratike e Kosovës,…

Lajm i dhimshëm. Në moshë të re ka ndërruar jetë Dafina

Ka ndërruar jetë – Dafina Fazliu – Kamberi Nga Presheva.Kryetari i Komunës se Preshevës Shqiprim Arifi: Shpreh ngushllimet më të përzemërta për ndarjen nga jeta të Dafina FazliutNdihem thellësisht i…

Nasim Haradinaj trondit opinionin me kto fakte per Hashim Thaçin! VIDEO

Nasim Haradinaj trondit opinionin me kto fakte per Hashim Thacin! Nasim Haradinaj ndër të tjera në emisionin “Kojshia show”, i pyetur nga moderatori Sadri Imeri ai ka folur dhe per…