• March 7, 2021

Month: July 2020

  • Home
  • LUL RAKA BESON SE NË KËTË SITUATË AS QË DO TË DUHEJ TË DISKUTOHEJ MBAJTJA E DASMAVE

LUL RAKA BESON SE NË KËTË SITUATË AS QË DO TË DUHEJ TË DISKUTOHEJ MBAJTJA E DASMAVE

Mikrobiologu, Lul Reka, ka reaguar në lidhje me diskutimet për t’u lejuar dasmat, gjë për të cilin ka diskutim tash e disa javë. Në Kosovë të martën u regjistruan 79…

Ky është një nga kushtet për mbajtjen e dasmave

Nesër pritet të merret vendimi për lejimin e dasmave dhe ahengjeve tjera të cilat ishin të ndaluara nga marsi i këtij viti për shkak të pandemisë. Lejimi i mbajtjes së…

BE’ja zhgënjen sërish Kosovën: Vizat nuk përmenden askund

Gjermania nga sot edhe zyrtarisht pritet të marr presidencën e Bashkimit Europian e qe do të zgjasë për gjashtë muaj. Ani pse Kosova kishte shpresa shumë për një vendim të…

LUL RAKA: IZOLIMI TOTAL OPSION I FUNDIT

Rreth situatës së përhapjes së serishme të virusit Covid-19, ka folur përsëri mikrobiologu Lul Raka, i cili nga thënë se rikthimi i izolimit total duhet të jetë opsion i fundit,…

Vajza e Ismail Kadaresë zgjidhet zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme në OKB

Shqipëria është zgjedhur për rolin e zv/Presidentit për Sesionin e 75-të të Asamblesë së Përgjithshme në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB). Këtë pozicion e merr ambasadorja e Shqipërisë në…

Zyrtari i LDK-së: Presidenti Rugova kishte propozuar themelimin e Prokurorisë Speciale në Kosovë gjatë vitit 2004

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Naser Rugova thotë se Kosova  është kërcënuar nga ambasadorët e huaj kur është tentuar shfuqizimi i Specialja. Rugova në “Debat Plus” në RTV…

Gjakovari bëhet kinse e kanë rrëmbyer ky ishte qëllimi

Një person është arrestuar dje në Gjakovë, pasi ka inskenuar një situatë kinse është rrëmbyer, me qëllim të përfitimit të parave nga familja e tij. Pas intervistimit, me vendim të…

Cakaj akuzon VV-në: Ka pasë agjendë për thellim të hendekut në mes të Kosovës dhe Shqipërisë

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, duke folur për akuzat që i janë bërë për angazhim në ndarje të Kosovës, ka thënë se në Kosovë ka mbidozë…

Ministri Zemaj dhe inspektorët komunal, largojnë nga kafiteritë qytetarët që nuk po respektojnë masat ndaj Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, bashkë me Inspektorët komunal të Komunës së Prishtinës kanë dalur për të inspektuar kafiteritë, për të parë nëse po respektohen masat për mbajtjen e distancës…

Kroacia heq masën e vetëizolimit 14 ditorë për kosovarët

Kroacia e ka hequr masën e vetizolimit 14-ditëshe, për personat që hyjnë nga Kosova, Bosnje dhe Hercegovina, Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Ministri i Brendshëm i Kroacisë, njëherësh kreu i…