• April 18, 2021

Month: August 2020

  • Home
  • Krasniqi: Testet në klinika private janë ndryshe nga ato të IKSHPK’së, vjeshta mund të jetë e paparashikueshme

Krasniqi: Testet në klinika private janë ndryshe nga ato të IKSHPK’së, vjeshta mund të jetë e paparashikueshme

Valbon Krasniqi, u.d i Drejtorit të ShSKUK-së, njëherit infektolog ka thënë se shumica e rasteve pozitive janë nga testet e IKSHPK-së, pasi që sipas tij, të njëjtat s’mund të përzihen…

Haxhi Avdyli për herë të parë e përmend haptas partinë e re me Vjosa Osmanin

Deputeti i LDK’së, Haxhi Avdyli ka deklaruar sot se bashkë me kryeparlamentaren Vjosa Osmanin mund të krijojnë një parti të re, pas pakënaqësive brenda Lidhjes Demokratike, raporton Gazerta Express. Ai…

Kirurgu shqiptar me Covid, kreu operacione gjatë kohës që ishte i infektuar

Konfirmohet pozitiv me Covid-19 një mjek në spitalin Rajonal të Elbasanit. Mjeku me inicialet I.I pas shfaqjes së simptomave i është nënshtruar testit për koronavirus dhe ka rezultuar pozitiv. Burime…

Zemaj tregon se kur do u dalin personelit shëndetësor shtesat nga 300 euro

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se nga shtatori, i gjithë personeli shëndetësor do ta marrë shtesën prej 300 eurosh të premtuar nga Qeveria. Zemaj e bëri të ditur…

SBASHK’u paralajmëron edhe njëherë: Fillimi i vitit të ri shkollor mund të shtyhet edhe disa ditë

Ndonëse është vendosur që nxënësit të rikthehen nëpër shkolla nga 14 shtatori, fillimi i vitit të ri shkollor mund të shtyhet edhe disa ditë të tjera. Këtë e ka paralajmëruar…

Shteti favorizoi vajzën e Blerim Devollit ndaj një kompanie që ofroi teste të shpejta dhe të lira për COVID 19

Laboratori “Medical & Laboratory Services” që gjendet në Ulpianë në Prishtinë, u ka kërkuar qytetarëve nga 200 euro për test PCR, me arsyetimin se bëhet fjalë për një test rapid…

Lenjani flet për Covid-19: Ju them si profesionist shëndetësor, nuk është lehtë

Ka dy javë që drejtori i Klinës Emergjente në QKUK, Basri Lenjani është prekur nga virusi Corona. E ndonëse të dielën ka kryer testin bashkë me gruan dhe djalin e…

Gjermania e para për dërgimin e parave në Kosovë

Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë. Gjermania është shteti nga ku diaspora më së shumti dërgojnë para në Kosovë.…

Më se gjysma e qytetarëve të Kosovës në Shqipëri për pushime

Qytetarët e Kosovës, duket se kanë vendosur të mbajnë gjallë industrinë e turizmit në Shqipëri edhe në ditët e fundit të këtij sezoni turistik mes pandemisë COVID-19. Vetëm gjatë muajit…

Arrestohet një femër te Ambasada e Zvicrës në Kosovë

Një femër është arrestuar nga Policia e Kosovës para Ambasadës së Zvicres në Prishtinës, pasi ajo nuk është pajtuar me procedurat e kësaj ambasade për t’u pajisur me dokumentet e…