• June 13, 2021

Month: August 2020

  • Home
  • Kështu duket lagjia e re me banorë serb në Veri të Kosovës, ku dje u hapën 58 shtëpi të reja

Kështu duket lagjia e re me banorë serb në Veri të Kosovës, ku dje u hapën 58 shtëpi të reja

Dje, në ditën ndërkombëtare të të zhdukurve, qeveria serbe dha çelsat për 58 shtëpi të reja, të cilat u hapen dje, për banorët serb në Veri të vendit, shkruan “Bota…

“Roli i Trumpit në dialog vendimtar, Kosova pa SHBA’në e ka të vështirë ta ruajë pavarësinë”

Politika e Kosovës duhet të ndërgjegjësohet në mënyrë që të mos shkojë në asnjë takim ku do të vihej në pikëpyetje sovranitetin dhe integritetin territorial i vendit, ka thënë njohësi…

Qeveria e re e Malit të Zi varet nga shqiptari Abazoviq

Proserbët në Mal të Zi fitojnë zgjedhjet me ndihmën e partisë së shqiptarit Dritan Abazoviqit, që doli kundër Millo Gjukanoviqit. Ata janë pjesë e koalicionit me Frontin Demokratik, partia më…

SBASHK paralajmëron se mësimi mund të shtyhet sërish

Më 14 shtator është vendosur që nxënësit t’i kthehen procesit mësimor nëse përgatitjet kryhen sipas rekomandimeve të IKShPK-së. Por as kjo datë nuk është definitive, nëse nuk bëhen përgatitjet, teksa…

Tha se duhet ta njohësh Kosovën si shtet, Vuçiq i reagon Vuk Drashkoviq-it

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq i ka reaguar politikanit serb, Vuk Drashkoviq, pasi ky i fundit tha se Vuçiq duhet të takohet me Trump dhe ta njoh Kosovën si shtet…

Hajdutët i hyjnë në shtëpi kreut të AKK’së: Prestreshi tregon se çka i vodhën

Kryetari i Autoriteti Kosovar të Konkurrencës (AKK), Valon Prestreshi, ka bërë të ditur se i kanë hyrë në shtëpi hajnat gjatë ditës së sotme ku i kanë vjedhur pajisje të…

Çka po paralajmëron deputeti i LDK-së me këtë foto me Vjosa Osmanin?!

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli i cili njihet si afërt me Vjosa Osmanin dhe shumë shpesh kundërshtues i ashpër i liderit, Isa Mustafa ka postuar një fotografi…

Në Spitalin e Vushtrrisë 4 pacientë në gjendje të rëndë shëndetësore

Në Spitalin e Vushtrrisë ‘Sheikh Zayed’ janë duke u trajtuar 23 pacientë me koronavirus, prej tyre 28 janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi. Këtë e ka bërë të ditur koordinatori…

Ministria e Shëndetësisë tregon se a do të hapen fushat e sportit, pishinat e gastronomia

Ministri i Shëndetsisë Armend Zemaj kërkon nga dikasteret qeveritare që të angazhohen në kryerjen e detyrave për vlerësimet për hapjen ose jo të fushave të sportit në ambiente të hapura,…

Është bërë hit në rrjetet sociale: Eksperimenti që për 50 sekonda ua zbulon të vërtetën për maskat tiki7 hours ago

Një i ri kohët e fundit postoi një video shumë të thjeshtë në llogarinë e tij në TikTok, e cila tregon se sa efektive janë llojet e ndryshme të maskave.…