• April 18, 2021

Month: September 2020

  • Home
  • “RUFAT SELISHTA” historia e pandëgjuar vjen me një dokumentar

“RUFAT SELISHTA” historia e pandëgjuar vjen me një dokumentar

Të Dielen në RADIO TELEVIZIONIN E KOSOVËS në RTK 4 Për herë të parë shfaqet premiera Dokumentarit Historik me titull “RUFAT SELISHTA”. Një histori rrënqethëse e njërit prej pjestarëve të…

Një super projekt vjen nga Fit-im (Video)

Do të vdes për ty’ titullohet kënga e re e Fitim Berishës, me tekst dhe muzikë nga vet Fitim Berisha, drejtor të projektit Sona Karapetyan, DOP Serhat Celiken, MUA Kristel…

Premierë “Hana Jem” Super projekti i ri muzikor nga Albi Hoxha (Foto-Video)

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri po që premton…

Onika publikon projektin ‘Kthim mrapa’

Me muzikë të Bled Bytyqit dhe mix e masterizim nga Arben Bytyqi, këngëtarja tashmë e njohur Onika vjen me projektin e saj më të ri të cilin e ka titulluar…

Edhe një videoprojekt nga Sadik Ukaj

Pas shumë projekteve të realizuara, këngëtari shqiptarë që jeton në SHBA ka publikuar edhe videoprojektin e rradhës të cilin e ka titulluar ‘Nusja’, një këngë e finalizuar edhe me videoklip…

Kush i solli dosjet, a po hetohet personi misterioz që po i shpërndan materialet e Speciales?

Në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), sërish gjatë së mërkurës janë dërguar dosje të Dhomave të Specializuara të Prokurorisë të Hagës. Më…

Shqyrtimi i njohjes së Kosovës nga Bosnja po shihet si efekt i lobimit të Administratës Trump

Edhe pse u kundërshtua me votë nga presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik, shqyrtimi i njohjes së Kosovës nga Bosnje e Hercegovina, në Prishtinë po shihet me sy të mirë.…

Albin Kurti shkon për ngushëllime te familja e Adem Mikullovcit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti bashkë me disa anëtarë të Kryesisë kanë shkuar për ngushëllime tek familja e Adem Mikullovcit. Këtë e ka bërë të ditur Albulena Haxhiu përmes…

Lajm i mirë për puntorët në Gjermani, ja çfarrë vendimi u morr

Një recesion nuk është aspak një kohë e mirë për t’i kërkuar shefit tuaj rrítje page. Prandaj, IG Metall, sindikata më e madhe në Gjermani, po kërkon mënyra të reja…

Haradinaj: Mbrëmë na thiri Specialja, nuk ua japim dosjet vetëm nëse na ngrehin zhag

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Naim Haradinaj, ka thënë se mbrëmë sekretari i kësaj organizate Faton Klinkau është kontaktuar nga zyrtarë të Gjykatës Speciale ku i është kërkuar dorëzimi i…