• September 26, 2020

Month: September 2020

  • Home
  • Premierë “Hana Jem” Super projekti i ri muzikor nga Albi Hoxha (Foto-Video)

Premierë “Hana Jem” Super projekti i ri muzikor nga Albi Hoxha (Foto-Video)

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri po që premton…

Onika publikon projektin ‘Kthim mrapa’

Me muzikë të Bled Bytyqit dhe mix e masterizim nga Arben Bytyqi, këngëtarja tashmë e njohur Onika vjen me projektin e saj më të ri të cilin e ka titulluar…

Edhe një videoprojekt nga Sadik Ukaj

Pas shumë projekteve të realizuara, këngëtari shqiptarë që jeton në SHBA ka publikuar edhe videoprojektin e rradhës të cilin e ka titulluar ‘Nusja’, një këngë e finalizuar edhe me videoklip…

Kush i solli dosjet, a po hetohet personi misterioz që po i shpërndan materialet e Speciales?

Në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), sërish gjatë së mërkurës janë dërguar dosje të Dhomave të Specializuara të Prokurorisë të Hagës. Më…

Shqyrtimi i njohjes së Kosovës nga Bosnja po shihet si efekt i lobimit të Administratës Trump

Edhe pse u kundërshtua me votë nga presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik, shqyrtimi i njohjes së Kosovës nga Bosnje e Hercegovina, në Prishtinë po shihet me sy të mirë.…

Albin Kurti shkon për ngushëllime te familja e Adem Mikullovcit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti bashkë me disa anëtarë të Kryesisë kanë shkuar për ngushëllime tek familja e Adem Mikullovcit. Këtë e ka bërë të ditur Albulena Haxhiu përmes…

Lajm i mirë për puntorët në Gjermani, ja çfarrë vendimi u morr

Një recesion nuk është aspak një kohë e mirë për t’i kërkuar shefit tuaj rrítje page. Prandaj, IG Metall, sindikata më e madhe në Gjermani, po kërkon mënyra të reja…

Haradinaj: Mbrëmë na thiri Specialja, nuk ua japim dosjet vetëm nëse na ngrehin zhag

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Naim Haradinaj, ka thënë se mbrëmë sekretari i kësaj organizate Faton Klinkau është kontaktuar nga zyrtarë të Gjykatës Speciale ku i është kërkuar dorëzimi i…

MPB merr vendim: Kushdo që ka targa me KS, detyrohet t’i vendos ato me RKS

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), ka njoftuar se pronarët e veturave në Kosovë obligohen t’i shndërrojnë targat KS me ato RKS Me anë të një vendimi, MPB ka njoftuar…

Çfarë po ndodh në Klan Kosova, kapën në emisionin të drejtpërdrejtë VIDEO

Çfarë po ndodh në Klan Kosova, kapën në emisionin të drejtpërdrejtë Në televizionin Klan Kosova ka filluar emision humoristik “Stupcat”, aty u biseduan për të drejtat e shqiptarëve dhe Serbve…