• September 26, 2020

Month: September 2020

  • Home
  • Gjermania i ndalon lëvizjeve e lira drejt këtyre vendeve

Gjermania i ndalon lëvizjeve e lira drejt këtyre vendeve

Qeveria gjermane ka vendosur kantonet perëndimore të Zvicrës Fribourg, Gjenevë dhe Vaud në listën e saj të rrezikut të lartë të paralajmërimit të udhëtimit Fribourg u shtua në listën e…

Haradinaj: Nuk i japim dosje Speciales pa praninë e gjykatave vendore ose policisë

Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka folur serish sot për dosjet që kanë arritur në zyrat e tyre. Ai ka thënë se mbrëmë sekretarit të OVL-UCK-së i janë kërkuar dosjet…

Tani Thaçi ngrihet kundër Asociacionit, kërkon ta bllokojë dialogun në Bruksel

Shtatë vjet e pesë muaj pasi vetë e ka nënshkruar marrëveshjen që parasheh krijimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tani paralajmëron rrezik të…

Mustafa paralajmëron AAK’në: Nëse kushtëzoni koalicionin me Presidentin, shkojmë në zgjedhje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur për çështjen e zgjedhjes së presidentit të vendit. Ai tha se ky post nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar…

“Rrufeja e dytë” godet OVL-UÇK’në: Dosje të tjera na erdhën sot në zyrë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka deklaruar se materiale të tjera janë dorëzuar sot në zyrat e OVL-së në UÇK-së. Në një konferencë për…

A do të ketë në vjeshtë valë të re të koronavirusit në Kosovë?

Gjatë muajit shtator në Kosovë, është shënuar një rënie e lehtë e të infektuarve me koronavirus, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Muaji korrik e gusht ka qenë kulmi i të…

Pse po heshtë Policia e Kosovës edhe pas “dosjes 2” në zyrat e OVL-UÇK-së?

Sot, për herë të dytë në zyrat e OVL-UÇK-së, kanë mbërritur dosje sekrete të Gjykatës Speciale.  Kjo është bërë e ditur me anë të një konference për media nga Kryesia…

Sot në Bruksel mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi

Sipas tij, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq kanë rënë dakord që ekipi negociator të ndjekë këto tema. “Të dyja temat janë shumë komplekse, për…

Parashikimi i motit për sot.

Parashikimi i motit për sot. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e ngjashme meteorologjike do të vijojë edhe përgjatë ditës, përjashtuar vranësirat e pjesshme të cilat më…

Premierë “Latina” projekti i ri nga Gjeke

Artisti me i ri në skenën shqiptare është këngëtari Gjeke i cili sapo ka nxjerrë projektin më të ri “Latina” projekt ky i cili është duke u pritur mjaftë mirë…