• October 21, 2020

Month: September 2020

  • Home
  • Ky është personi që e propozoi Ramush Haradinajn për president

Ky është personi që e propozoi Ramush Haradinajn për president

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka zbuluar detaje lidhur me atë se si ka shkuar deri te propozimi i Ramush Haradinajt kandidat për president. Tahiri ka thënë në T7 se…

Infektohet me koronavirus kirurgu shqiptar, stafi mjekësor në panik! Operoi 10 persona i infektuar

Ppërthimit të pandemisë, vendi ynë nuk ngeli pas përsa i përket numrit të infektuarve dhe viktimave. Shumë pacientë po përballen me këtë armik dhe nuk dihet fati i tyre. Por…

E konfirmon Policia: Plagosen dy persona në Podujevë

Gazeta Blic, ka raportuar për një incident në qytetin e Podujevës, ku ka pasur gjuajtje me kallashnikov. Në këtë incident kanë mbetur të plagosur dy persona. Një gjë e tillë…

Gati 300 persona vdiqën nga COVID-19 në muajin gusht në Kosovë

Më shumë se gjysma e 525 vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Kosovë janë regjistruar në muajin e gjashtë të përballjes me pandeminë. Vetëm në 31 ditët e muajit gusht…

Studimi tregon kur Covid-19 është më vdekjeprurës

Covid-19 është më vdekjeprurës nëse shkakton dëmtim të dyfishtë të mushkërisë. Ky është rezultati i një studimi italian i publikuar në revistën e njohur mjekësore “Lancet”. Kjo do të ndihmojë…