• March 6, 2021

Month: December 2020

  • Home
  • Ngjarja tronditëse në Viti: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë e tij dhe pastaj veten

Ngjarja tronditëse në Viti: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë e tij dhe pastaj veten

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë.Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës në rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.“Informata e para qëndrojnë…

Detajet e tjera rreth vrasjes së katërfisht në Viti

Një vrasje e katërfisht ka ndodhur para pak çastesh në fshatin Pozheran të Vitisë. Burime të Reporteri.net thonë se dyshohet se V. Z ka vrarë gruan, dy fëmijët e më…

Një natë para vitit të ri, burri nga Vitia vret gruan, dy djemtë e më pas veten

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës në rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. “Informata e…

Del me një reagim vëllai i 30 vjeçarit që vrau babain në Prizren

Agan Halili, vëllai i dorasit me inicialet M.H, 30-vjeçar, që vrau babain e tij sot me thikë në Prizren, ka thënë se i vëllai i tij ka probleme mendore tash…

Premierë “Du und Ich” Projekti i ri internacional nga Albi (Foto-Video

Është i ri në moshë po shumë i suksesëshem në industrin muzikore. Albi Hoxha është djaloshi Kosovar i cili prej kohësh jeto në Zvicerr aty ku ka synim dhe tregun…

Edhe një shqiptar i suksesshëm në Suedi

Besim Mehmeti me prejardhje nga Besjana, qysh në moshën 17-vjeçare migroi në Suedi. Për dallim nga bashkëmoshatarët, 17-vjeçari nisi të punonte menjëherë që të ishte i pavarur nga shteti, për…

Bianca Junzell rikthehet e mrekullueshme me ‘Dil te kroni cuco’

Një projekt i mrekullueshëm po rikthen në skenë këtë fundvit këngëtaren e njohur Bianca Junzell e cila ka ripërpunuar hitin e muzikës popullore ‘Dil te kroni cuco’ në një version…

Më e bukura e Gjermanisë zgjidhet një shqiptare

Është shqiptare dhe sapo është shpallur më e bukura e Gjermanisë. Arlinda Prenaj është bukuroshja me origjinë nga Kosova që mbanë kuroren e Miss Grand Germany 2020. Arlinda nuk është…

Reperi nga Shkupi OMSI sjell projektin e ri “Babe” (Foto-Video)

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri që premton shumë…

Sputnik vazhdon propagandën: Albright është zgjidhja më e mirë për Serbinë

Sipas gjoja medias ruse Sputnik nuk mund të kishte zgjidhje më të mirë sikur Madeleine Albright të jetë e dërguara speciale e SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, praktikisht do të garantohej…