• January 20, 2021

Month: December 2020

  • Home
  • Detaji tmerrues: Çka bëri 51-vjeçari nga Kosova pasi vrau gruan dhe vajzën – publikohet emri i çiftit

Detaji tmerrues: Çka bëri 51-vjeçari nga Kosova pasi vrau gruan dhe vajzën – publikohet emri i çiftit

Detaje të reja janë publikuar nga mediat gjermane për tragjedinë në familjen shqiptare në Isselburg në Gjermani, ku mbeten të vdekur tre persona. “Bild” raporton se burri 51-vjeçar nga Kosova,…

Çfarë kishte në kasafortë; dokumente sekrete apo inkriminuese –pse po fshehen nga EULEX-i? ‘Dritoni e Hashimi e dinë”!

Opinionisti dhe njohësi i çështjeve politike në Kosovë, Dardan Islami ka shtruar disa pyetje në lidhje me dokumentet që janë në kasafortën e Presidences. Ai pyet se çfarë janë ato…

Reagon ashpër Sami Lushtaku: Bekim Jashari falë i qoftë familjes, se ta kisha bo paçavër

Një konflikt i papritur e i nxehtë që duket se është zhvilluar për kohë të gjatë jashtë vëmendjes së publikut, papritmas u ekspozua mbrëmë në një debat televiziv.Bekim Jashari, kryetari…

Albulena Haxhiu: Driton Selmanaj, jashtë!

Anëtarja e Kryesisë së LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pasi zëvendëskryeministri Selmaj ka arritur në seancë. “Driton Selmanaj – JASHTË!” shkruan Haxhiu në Facebook.Ndërkohë edhe deputetët e LVV-së në Kuvend…

Nasim Haradinaj: Gjykata Speciale është e korruptuar, politike dhe asnjanëse

Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka mbajtur një fjalim para Zyrave të Prokurorit të Specializuar.Haradinaj e ka cilësuar Gjykatën Speciale si të korruptuar, politike dhe asnjanëse. Ai ka thënë se…

U ndal për të pushuar në Merdare, mërgimtarit i thyhet vetura dhe i vidhet çanta me flori

Një mërgimtari i ka ndodhur një ngjarje e pazakontë, duke hyrë në territorin e Kosovës. Siç ka njoftuar në grupin ‘Marakli të Kerreve’, mërgimtari u ndal për të pushuar në…

Kjo është gjendja shëndetësore e policit që u plagos nga hajnat sot në Prishtinë

Në një përleshje me armë zjarri me disa hajna që po tentonin të kryenin një grabitje në një bankomat në Prishtinë mëngjesin e së premtes është plagosur një polic. I…

Plagoset polici në tentim grabitje të bankës në Veternik

Nga Policia e Kosovës kanë bërë të ditur se të dyshuarit për t’iu shmangur kapjes nga policia kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të zyrtarëve policor dhe për pasojë …

Premierë “Dimri i Gurbetqarit” Projekti i ri muzikor nga Shenur Ajeti (Foto-Video)

Në këto ditë të ftohta jo vetem nga temperaturat por dhe nga pandemia nje nga artistet më të njohur shqiptar Shenur Ajeti ka lansuar projektin e ri muzikor. “Dimri i…

Atraksioni i fundvitit, Bekim Zogaj publikon këngë ‘Oj dashnia e zemrës’

Me tekst dhe muzikë nga Valon Biba e orkestrim nga Ëirusi, këngëtari i njohur Bekim Zogaj për festat e fundvitit vjen edhe me një tjetër këngë atraktive të titulluar ‘Oj…