• June 13, 2021

Month: February 2021

  • Home
  • KONTRA Projekti i ri muzikor nga GEGA (Foto-Video)

KONTRA Projekti i ri muzikor nga GEGA (Foto-Video)

I ri në moshë por ka siguruar një vend të rëndësishëm në tregun e muzikës shqiptare. Djaloshi simpatik spikati për talentin e ti që me paraqitjen e par skenike. Shumë…

Wow Maria Bove tani bën flirt dhe me reperin Shqiptar

Maria Bove është modele e njohur italjane. Me linja te kolme dhe bukuri mesdhetare Maria është influencer instagrami dhe ëndërr e qdo mashkulli. Për publikun shqiptar Maria u bë e…

Premierë/ “Fajet” Projekti i ri muzikor nga Huggo (Foto-Video)

Ky vitë pa diskutim është viti i Huggo-s artistit shumë të dashur për publikun shqiptar. Pas rikthimit në industrin muzikore shqiotare Huggo ka premtuar që do sjellē projekte të një…

Premierë: Nik lanson këngën e re “Simbol”

Reperi, i cili ka kohë që merret me muzikë hip hop por që vetëm tani ka fillu të jetë në pah, ka lansuar mbrëmë këngën “Simbol”, Reperi vjen me stilin…

Vrau prindërit, vëllezërit dhe veten, si arriti policja ta merrte armën nga sirtari

Një vit pas vrasjes së shumëfishtë që kishte tronditur gjithë vendin, Prokuroria Themelore e Gjilanit ka ngritur aktakuzë ndaj policit që ishte përgjegjës për ruajtjen e armëve të zyrtarëve policorë.…

PRODUKTET E KOMPANIVE KOSOVARE PO MARRIN PJESË NË PANAIRIN E DUBAIT

Produktet e kompanive kosovare, të “ERC Trade” dhe “Belux Paper Cups” tashmë kanë prekur edhe tregun ndërkombëtar. Prodhimet e tyre kanë marrë pjesë në panairin e njohur “Gulfood 2021″ në…

Titulli “FAJET” e Huggo-s (Foto-Video)

Ka pak javë që rikthimi ti shkaktoj tërmet në industrin muzikore shqiptare. Huggo është artisti që këtë vit ka vendosur të zotroj tregun e muzikës. Pas super projketit muzikore “ta…

Premierë – “Cunat nl ” Mega projekti muzikor nga Zimba (Foto-Video)

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri që premton shumë…

Moderatori tregon se përse Kadri Veseli ia kishte berë me sy në emision

Gazetari Ridvan Berisha, i cili është përfolur shumë për intervistën e tij me ish-kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin, dje ka folur për këtë ngjarje. Ridvan Berisha,ka dhënë versionin e tij,…

Kërkohet shkarkimi urgjent i Pandeli Majkos nga posti i ministrit të diasporës shqiptare!

Pandeli MajkoOrganizata Shqiptarët e Bashkuar me seli në Detroit të Michiganit në SHBA me këtë MEMORANDUM DENONCUES, kërkon: Të gjithë ata si Pandeli Majko, që kërkojnë “mbylljen e historisë”-kërkojnë shuarjen…