• June 13, 2021

Month: February 2021

  • Home
  • “Po dojka i lumi Zot me na shpërbly”, komenti epik i zyrtarit të LDK-së, pas lajmit se Bahtiri mund të bëhet pjesë e Qeverisë Kurti

“Po dojka i lumi Zot me na shpërbly”, komenti epik i zyrtarit të LDK-së, pas lajmit se Bahtiri mund të bëhet pjesë e Qeverisë Kurti

Zyrtari i LDK-së, Bardhyl Meta ka reaguar pasi e ka kuptuar se kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka thënë se është ftuar të marrë pjesë në Qeverinë Kurti.…

Çartet“ Labi: Nga java tjetër nuk ndalen mbrëmjet muzikore, kush infektohet le të izolohet

Këngëtari ka bërë të ditur se shumë shpejt do të fillojë mbajtja e mbrëmjeve muzikore në qytetin e tij në Ferizaj. Përmes një videoje të publikuar, Labi shkroi edhe disa…

Humb jetë Çifti Shqiptarë në një aksídent të rëndë afër Zurich në Zvicërr, Ja nga ishin!

Një çift shqiptare ndërroi jetë në një aksídent të ‘rëndë’ diku në Zurich, janë nga Maqedonia. Sot ne oret e hershme ne afersi te Vienes thuhet se kane nderruar jete…

Albin Kurti e ”godet” Serbinë pa filluar mandatin si Kryeministër , Ja çfarë tha ai

Kreu i LVV-së, Albin Kurti në një intervistë për “Euronews” ka deklaruar se nuk do t’i pranonte vaksinat nga Serbia pasi sipas tij ajo i merr ato nga Rusia dhe…

Albin Kurti nuk i ka punët mirë, I vjen mesazhi nga shtëpia e bardhë, Ja çfarë thuhet…!!

Edward Price, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka thënë se SHBA’të do të inkurajojnë qeverinë e re në Kosovë që të vazhdojë normalizimin e…

“Albin Kurti do të jetë në pushtet mbi 10 vjet” Ja kush e thotë!

Albin Kurti ka qenë në pushtet për vetëm 50 ditë, por pas fitores së 14 shkurtit pushtetin do ta mbajë së paku edhe 10 vjetët e ardhshme, mendon Agim Bahtiri,…

Frashër Krasniqi: Albini do të bëhet diktator e ta kthej vendin si Shqipërinë në kohën e Enverit

Frasher Krasniqi tho,te se Albin Kurti mund te behet díktator e ta kthej vendin si Shqipernine ne kohen e Enverit Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, po vazhdon ta krítikoje…

Vajza e Ukshin Hotit vjen me një deklaratë të fuqishme për Albin Kurtiin, Albin ti je një

Erleta Hoti, vajza e atdhetarit Ukshin Hoti ka. reaguar duke ia kujtuar liderit të VV’së që nuk harroi të gj.ykojë kur iu nda çmimi një përkrahësi të Miloshevicit, ndërsa të…

Vuçiq: Situata për ne është e pashpresë, por ta shohim se sa lehtë do ta ketë Albin Kurti

“Serbia e di se cilat janë interesat e saj kombëtare dhe shtetërore dhe do të vazhdojë të luftojë për njerëzit e saj dhe të drejtat e tyre, pavarësisht nga fakti…

Milaim Zeka jep ”Goditje” të rëndë PDK-së, Zbulon sekretin e madh që askush prej tyre nuk e pranon !!

Gazet,ari dhe analisti i njohur, Milaim Zeka, përmes një pos.timi ne profilin e tij në facebook, ka treguar arsyet se pse PDK ka pësuar rënie të vazhdu,eshme në dy palë…