• June 13, 2021

Month: February 2021

  • Home
  • Infektologu Sadiku bën thirrje që të respektohen masat edhe nga ata që kanë kaluar coronavirusin

Infektologu Sadiku bën thirrje që të respektohen masat edhe nga ata që kanë kaluar coronavirusin

Infektologu Izet Sadiku, ka folur për ri-infektimin me COVID-19 dhe pasojat. Ai tha se edhe personat që e kanë kaluar koronavirusin duhet t’i përmbahen rregullave dhe të mos ndihen komod,…

LDK-ja thotë se po i kompenson largimet e atyre që shkuan me Osmanin

Kandidati i LDK-së për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit Anton Quni ka thënë se LDK-ja po mundohet t’i kompensojë të larguarit nga kjo parti, e të cilët iu bashkuan…

Vjosa merr mbështetje të fuqishme nga të rinjët

Kandidatja për depute nga radhët e PDK’së, Vjosa Broja , së bashku me kandidatë të tjerë të kësaj partie, janë takuar me eletoratin në degën e PDK’së dhe të rinjët…

Hajvali i thotë Po Cakollit dhe PDK’së për programin për Rimëkëmbjen

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Bujar Cakolli, së bashku me kandidatë të tjerë të kësaj partie, janë takuar me eletoratin në degën e PDK’së në Haivali, raporton Korrespodenti.…

Krejt çka pritet të ndodhë në seancën e 11 shkurtit ndaj krerëve të UÇK-së në Speciale

Më 11 shkurt do të mbahet seanca e radhës në Gjykatën Speciale ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Rexhep Selimi, Jakup Krasniqi, e Kadri Veseli. Seanca e paraparë të mbahet…

Gjoshi i PDK-së: Shyqyr çlirimi i Kosovës nuk ka pas mbetë në “ushtarët” e Kurtit, se sot refugjatë ishim

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ, Alim Rama, ka thënë dje në mbledhjen e këtij institucioni se si nga subjekti i tij, por edhe nga të tjera kanë pasur frikë…

Cakolli: Sondazhet e realizuara për shantazhe politike nuk janë fare pasqyrim i realitetit

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Bujar Cakolli, ka thënë se Sondazhet e realizuara për shantazhe politike nuk janë fare pasqyrim i realitetit. Janë mashtrim i publikut. Ai, përmes…

Bulëza Gajtani / Vogëlushja pianiste që mahnit me përformancën e saj (Foto-Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Bulëza Gajtani quhët voglushja nga Ferizaj e cila mahnit publikun…

Lannex lanson Mega projektin e ri muzikor

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri po që ka…