• April 18, 2021

SADIKU – emri që po futet shumë shpejt në tregun ndërkombtar të muzikës

Apr 6, 2021

Falë artistëve të suksesshëm shqiptar emri Kosovë çdo ditë e më shumë po ndëgjohet në botë. Pas suksesit të pa diskutushëm të Dua Lipa dhe Bebe Rexha në Amerikë dhe Loredanës në Europë, një artist tjetër që së shpejti do të tund themelet e muzikë është Sadiku. Artisti në fjalë jeton dhe vepron në Zvicërr. Sadiku ka kohë që është aktiv në këtë industri mirëpo tani ka vendosur të rikthehet fuqishëm me projekte shumë profesionale. Përndryshe Sadiku shumë shpejt do të lansoj projekte dhe bashkpunime me DJ nderkombëtar. Shumë prej artistëve tanë edhe pse emra të rinj janë pritur mirë nga publiku, Sadiku është një emër që premton të ngritet shpejt në skenë.

No description available.