• June 13, 2021

Auto

  • Home
  • Këtë shkrim duhet ta lexojnë personat që e kanë kaluar koronavirusin

Këtë shkrim duhet ta lexojnë personat që e kanë kaluar koronavirusin

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi. Nëse jeni shëruar nga COVID-19, mund të mos keni nevojë të hyni në karantinë ose të testoheni sërish deri në tre muaj, sipas…

Do u rrëqethet mishi nga kjo histori! Kjo shqiptare u martua në moshën 15-vjeçare e humbi 7 fëmijë: Jam

Ledjoni nga Vlora ka ardhur për të shoqëruar prindërit dhe ka përfunduar në studion e programit “E Diela Shqiptare” për një mesazh. Tani që ka shpëtuar nga ai makth, një…

Djali më tha: “Ik nga shtëpia!”, nuk dija cfarë të bëja dhe u…

Unë që po ju shkruaj jam një grua në moshë, që kam kaluar vuajtje të mëdha, por ajo që po kaloj tani, nuk krahasohet me asgjë. Si thotë edhe fjala…

Sot e kuptova qe jam e adoptuar, ne rruge me doli ne grua m’tha “Ti je vajza ime, ata si ke…”

Sot e kuptova qe jam e adaptume, ne rruge me doli ne Gru m’tha “Ti je vajza ime, ata si ki prinder”! – Mirbrama te gjithve jam nje vajz 17…

Produktet nga Serbia rikthehen në tregun e Kosovës

Produktet e prodhuara në Serbi janë rikthyer në tregun e Kosovës, që kur Qeveria në detyrë e Kosovës ka zëvendësuar taksën 100 për qind për produktet serbe, me masat reciproke…

Lajm i rëndësishëm për studentët e UP’së lidhur me provimet

Parlamenti Studentor, bashkë me shumicën e studentëve-senatorë dhe me rektorin e Universitetit të Prishtinës, Marjan Demaj, ka njoftuar se janë pajtuar që mbledhja e nesërme e senatit e paraparë që…

Ja kur pritet të përfundojnë të reshurat e shiut në vendin tonë

Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar edhe me reshje shiu ka mbretëruar gjatë ditëve të fundit në territorin e Kosovës. Në vend, po ashtu ka pasur edhe shkarkime…

Hoti: Kemi nisur mobilizimin e fondeve për rimëkëmbje ekonomike

Kandidati për kryeministër nga LDK-ja, Avdullah Hoti përmes një statusi në Facebook ka folur për gjendjen e krijuar pas pandemisë Covid-19. Hoti ka thënë se pandemia ka shkaktuar shok ekonomik,…