• June 13, 2021

Ekonomi

  • Home
  • Nuk i respektuan masat antiCOVID, inspekcioni gjobitë dhe mbyll disa lokale në Mitrovicë

Nuk i respektuan masat antiCOVID, inspekcioni gjobitë dhe mbyll disa lokale në Mitrovicë

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Mitrovicës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe Inspektorët e AVUK-ut kanë ndërmarrë aksion në lokalet e gastronomisë, për zbatimin e masave kundër virusit…

Kosovarët drejt detit shqiptar edhe këtë fundjavë

Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi një tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë. Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm…

Përdorimi i vajit të palmës detyron fermerët të derdhin qumështin

Shumë fermerë të Kosovës tash e disa ditë janë duke e derdhur qumështin për shkak të mos mundësisë së dorëzimit të tij, si rezultat i përdorimit të madh të vajit…

Premierë : ” Boss ” Super projekti i ri muzikor nga Fidan ft Buqe Rama (Foto-Video)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo nxehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

Grenell: Pjesa më e mirë e marrëveshjes, vitin e ardhshëm

I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë se pjesa më e mirë e marrëveshjes ekonomike mes Kosovës e Serbisë e cila u…

Haradinaj: Unë nuk po kuptoj: 600 euro rrogë edhe ikë prej Kosovës, çka po lypni ma shumë?

Haradinaj: Unë nuk po kuptoj: 600 euro rrogë edhe ikë prej Kosovës, çka po lypni ma shumë? Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e udhëhequr është duke përcjell statistika e…

Kompanitë me lidhje serbe dhe ruse ia mësyjnë IPKO-s

peratori i telefonisë mobile IPKO, po bëhet gjithnjë e më atraktiv për investitorët e rajonit, duke u parë jo vetëm si investim me përfitim ekonomik, por edhe strategjik. Kështu deri…

Ura e Madhe e Kukësit do të bashkojë brigjet e Drinit në Rrugën e Kombit

Kryeministri Edi Rama ka postuar pamjet e urës së Madhe në Kukës në rrugën e Kombit. Kryeministri tregon më shumë detaje duke shkruar se “Ura do të jetë e varur…

7 vite pa e pa Kosovën…reperi shqiptarë thotë “Haram”

Gubi Gang është reperi shqiptarë që po merr vëmendjen e madhe nga publiku shqiptarë. Reperi që jeton në shtetin e Austrisë është kthyer në muzikë këtë vit pas 7 viteve…

Lajm i mirë : BE-ja mbështet Kosovën me afër 10 milionë euro

Një shumë prej 9,985 milionë eurosh të fondeve të asistencës për mbështetje të buxhetit të dhëna nga Komisioni Evropian janë disbursuar në Thesarin e Kosovës. Disbursimet e bëra kanë të…