• December 4, 2020

Lajme

  • Home
  • Kush i solli dosjet, a po hetohet personi misterioz që po i shpërndan materialet e Speciales?

Kush i solli dosjet, a po hetohet personi misterioz që po i shpërndan materialet e Speciales?

Në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), sërish gjatë së mërkurës janë dërguar dosje të Dhomave të Specializuara të Prokurorisë të Hagës. Më…

Shqyrtimi i njohjes së Kosovës nga Bosnja po shihet si efekt i lobimit të Administratës Trump

Edhe pse u kundërshtua me votë nga presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik, shqyrtimi i njohjes së Kosovës nga Bosnje e Hercegovina, në Prishtinë po shihet me sy të mirë.…

Albin Kurti shkon për ngushëllime te familja e Adem Mikullovcit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti bashkë me disa anëtarë të Kryesisë kanë shkuar për ngushëllime tek familja e Adem Mikullovcit. Këtë e ka bërë të ditur Albulena Haxhiu përmes…

Lajm i mirë për puntorët në Gjermani, ja çfarrë vendimi u morr

Një recesion nuk është aspak një kohë e mirë për t’i kërkuar shefit tuaj rrítje page. Prandaj, IG Metall, sindikata më e madhe në Gjermani, po kërkon mënyra të reja…

Haradinaj: Mbrëmë na thiri Specialja, nuk ua japim dosjet vetëm nëse na ngrehin zhag

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Naim Haradinaj, ka thënë se mbrëmë sekretari i kësaj organizate Faton Klinkau është kontaktuar nga zyrtarë të Gjykatës Speciale ku i është kërkuar dorëzimi i…

MPB merr vendim: Kushdo që ka targa me KS, detyrohet t’i vendos ato me RKS

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), ka njoftuar se pronarët e veturave në Kosovë obligohen t’i shndërrojnë targat KS me ato RKS Me anë të një vendimi, MPB ka njoftuar…

Çfarë po ndodh në Klan Kosova, kapën në emisionin të drejtpërdrejtë VIDEO

Çfarë po ndodh në Klan Kosova, kapën në emisionin të drejtpërdrejtë Në televizionin Klan Kosova ka filluar emision humoristik “Stupcat”, aty u biseduan për të drejtat e shqiptarëve dhe Serbve…

Gjermania i ndalon lëvizjeve e lira drejt këtyre vendeve

Qeveria gjermane ka vendosur kantonet perëndimore të Zvicrës Fribourg, Gjenevë dhe Vaud në listën e saj të rrezikut të lartë të paralajmërimit të udhëtimit Fribourg u shtua në listën e…

Haradinaj: Nuk i japim dosje Speciales pa praninë e gjykatave vendore ose policisë

Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka folur serish sot për dosjet që kanë arritur në zyrat e tyre. Ai ka thënë se mbrëmë sekretarit të OVL-UCK-së i janë kërkuar dosjet…

Tani Thaçi ngrihet kundër Asociacionit, kërkon ta bllokojë dialogun në Bruksel

Shtatë vjet e pesë muaj pasi vetë e ka nënshkruar marrëveshjen që parasheh krijimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tani paralajmëron rrezik të…