• January 17, 2021

Lajme

  • Home
  • Ngjarja tronditëse në Viti: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë e tij dhe pastaj veten

Ngjarja tronditëse në Viti: Dyshohet se burri vrau gruan, dy djemtë e tij dhe pastaj veten

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë.Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës në rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.“Informata e para qëndrojnë…

Detajet e tjera rreth vrasjes së katërfisht në Viti

Një vrasje e katërfisht ka ndodhur para pak çastesh në fshatin Pozheran të Vitisë. Burime të Reporteri.net thonë se dyshohet se V. Z ka vrarë gruan, dy fëmijët e më…

Një natë para vitit të ri, burri nga Vitia vret gruan, dy djemtë e më pas veten

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës në rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani. “Informata e…

Del me një reagim vëllai i 30 vjeçarit që vrau babain në Prizren

Agan Halili, vëllai i dorasit me inicialet M.H, 30-vjeçar, që vrau babain e tij sot me thikë në Prizren, ka thënë se i vëllai i tij ka probleme mendore tash…

Sputnik vazhdon propagandën: Albright është zgjidhja më e mirë për Serbinë

Sipas gjoja medias ruse Sputnik nuk mund të kishte zgjidhje më të mirë sikur Madeleine Albright të jetë e dërguara speciale e SHBA’së për dialogun Kosovë-Serbi, praktikisht do të garantohej…

Detaji tmerrues: Çka bëri 51-vjeçari nga Kosova pasi vrau gruan dhe vajzën – publikohet emri i çiftit

Detaje të reja janë publikuar nga mediat gjermane për tragjedinë në familjen shqiptare në Isselburg në Gjermani, ku mbeten të vdekur tre persona. “Bild” raporton se burri 51-vjeçar nga Kosova,…

Çfarë kishte në kasafortë; dokumente sekrete apo inkriminuese –pse po fshehen nga EULEX-i? ‘Dritoni e Hashimi e dinë”!

Opinionisti dhe njohësi i çështjeve politike në Kosovë, Dardan Islami ka shtruar disa pyetje në lidhje me dokumentet që janë në kasafortën e Presidences. Ai pyet se çfarë janë ato…

Reagon ashpër Sami Lushtaku: Bekim Jashari falë i qoftë familjes, se ta kisha bo paçavër

Një konflikt i papritur e i nxehtë që duket se është zhvilluar për kohë të gjatë jashtë vëmendjes së publikut, papritmas u ekspozua mbrëmë në një debat televiziv.Bekim Jashari, kryetari…

Albulena Haxhiu: Driton Selmanaj, jashtë!

Anëtarja e Kryesisë së LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pasi zëvendëskryeministri Selmaj ka arritur në seancë. “Driton Selmanaj – JASHTË!” shkruan Haxhiu në Facebook.Ndërkohë edhe deputetët e LVV-së në Kuvend…

Nasim Haradinaj: Gjykata Speciale është e korruptuar, politike dhe asnjanëse

Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka mbajtur një fjalim para Zyrave të Prokurorit të Specializuar.Haradinaj e ka cilësuar Gjykatën Speciale si të korruptuar, politike dhe asnjanëse. Ai ka thënë se…