• October 24, 2020

Lajme

  • Home
  • “Çmenden” serbët pas kësaj deklarate të kryeministrit Hoti

“Çmenden” serbët pas kësaj deklarate të kryeministrit Hoti

Deklarata e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti se nuk ka pezullim të lobimit për njohje të shtetit të Kosovës, është vlerësuar në Beograd si “shuplakë ndaj përpjekjeve ndërkombëtare për rifillim…

Ish-agjenti i SHIK-ut i kundërpërgjigjet Hashim Thaçit për vrasjen e Enver Zymberit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar vrasjen e policit Enver Zymberi, në nëntë vjetorin e aksionit të Policisë së Kosovës në Veri të Mitrovicës. Thaçi ka thënë se 25…

Mbi 800 çifte u ndanë vjet: Këto janë moshat që nuk po i bëjnë ballë martesës

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Shkurorëzimeve në Kosovë 2019”. Të dhënat në këtë publikim janë paraqitur sipas bazës së grumbullimit të të dhënave administrative për…

Jakup Krasniqi publikon pamje nga fejesa e djalit të tij hasret

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka ndarë lajmin e lumtur për familjen e tij me miqtë në Facebook. Krasniqi në një postim me një fotografi ka bërë të…

Këta janë dy policët që u arrestuan sot pasi dyshohet se rrahën 16 vjeçarin në Pejë

E. Lajçi dhe A. Bacaj dyshohet se janë dy zyrtarët policorë që u arrestuan mbrëmë nga Inspektorati Policor i Kosovës. Arrestimi i tyre është bërë me dyshimin se të njëjtit…

Duke e paraqitur Gjermaninë si dominuese, Vuçiq e ofendon Francën , ja reagimi i Francës

Aleksandar Vuçiq i është future telasheve dhe ka dëshmuar se i frikësohet çiftit franko-gjerman, të cilët po merren më intensivisht me çështjen e marrëdhënieve Kosovë-Serbi. Shkruan: Besfort Rrecaj Në një…

AAK paralajmëron kryeministrin Hoti se mund ta pret fati i Albin Kurtit

Kryeministri Avdullah Hoti, ka emëruar si Koordinator Shtetëror për Dialogun me Serbinë, Skender Hysenin, e kjo ka shkaktuar pakënaqësi të madhe tek AAK, pasi ky veprim i Hoti nuk ishte…

Thaçi kujton aksionin e ‘ROSU’ në veri: Aty u sigurua përfundimisht bashkimi territorial i Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nëpërmjet një postimi në Facebook ka kujtuar aksionin e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, aso kohe ROSU në veri të Kosovës. Ai ka shkruar…

Burrë e grua në Gjakovë rrahën keq mes vete, dërgohen në spital

Në çift nga qyteti i Gjakovës pas një mosmarrëveshje mes vete janë përleshur fizikisht. Burri e gruaja nga Gjakova janë rrahur mes vete dhe si pasojë kanë pësuar lëndime trupore,…

Mustafa Nano i reagon Dua Lipës: Gaboi që postoi foton me flamur, nuk është punë për të

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa postoi para pak ditësh në Instagram flamurin autokton të trojeve shqiptare, të ngritur në Beograd, duke nxitur reagime të shumta nga përdoruesit serbë të rrjetit.…